• ağızla
  • et
    balık
    kelle

bunlar yenir elle
  • ben hep rokayla yiyorum güzel gidiyor beraber. üzerine de bol limon, mis.
  • fakültede bir hocam vardı, ne zaman balık sezonu gelse her ders bize ısrarla balık yememizi söylerdi, hatta hangi balığın zamanı olduğunu bile söylerdi. mutlaka da sözlerine eklerdi: "balığı nasıl yemeniz gerektiğini öğrenin, yeme-içme kültürü sosyal statünüzü belirleyen etkenlerden biridir."

o sözlerin haklılığını kanıtlayacak olan şey de bu başlıkmış demek.
  • yanında rakıyla yenir
  • nasıl isteniyorsa öyle yenir ama küçük balıkları istahını kaybetmeden çatalla yiyen varsa cidden helal olsun.
  • balığı çatalla yemek işkenceden farksızdır. elinizi gerekli işler için kullanın aq.
  • sağ elimde tuttuğum çatal ve sol elimi kullanarak her ikisi ile yaptığım eylem. bir elimin temiz kalması hareket alanımı genişletiyor. çok zor bir şey olmasa gerek.
  • bana göre en kolay ve temiz yeme şekli, sol el parmakları ve sağ eldeki çatalın kombinasyonudur. (solaklar için tam tersi).

sol elim genelde kuyruğun ucundan tutar, çatal geri kalan işleri yapar. eğer çatalın alamayacağı bir kılçık var ise, sol elimle alırım.

böylece sağ elim hiç kirlenmez.
  • ne iki elindeki tüm parmaklarla dalıp vıcık vıcık yağlananlardan, ne de sadece çatalla yiyip balığın yarısını masada bırakanlardan olmak lazım. ben bir elimde çatal, diğer elimin baş ve işaret parmaklarıyla da balığı tutarak maksimum faydayı sağlıyorum. tek dezavantajı; telefon, kapı çalınca "ay sen baksana, benim ellerim yağlı" cümleleri oluyor.
hesabın var mı? giriş yap