• sanofi-synthelabo ilaç firmasının ürettiği, balık yağı, a ve d vitaminleri içeren ilaç.
  • biçer-döverin arkasından düşen dikdörtgen şeklindeki saman kütlesi. kışın hayvanların beslenmesi için saklanır. içinde genellikle akrep yuvalanır.
  • türkiye'de ilk çevre felaketinin yaşandığı ilçedir.
  • yıllar önce bursa'da tekirdağ'a dönerken yolumuzu kaybederek girdiğimiz balıkesir ilçesidir. araba o gecenin köründe öyle çok sivri sineğe mezar olmuştu ki bir ay boyunca o sivrisineklerin arabaya bıraktıkları yağı temizlemenin türlü yollarını aramıştık. nur içinde yatsınlar az küfür yemedi ipneler. *
  • samanın preslenerek "dikdörtgen-küp"" haline getirilmesi ve dağılmasını önlemek için tellerle çevrilmiş hali.
  • anadolu cografyasinin vakt-i zamaninda las vegasi olabilen zamaninin kasabasidir.
  • baydı, harbiden baydı.. yok efendim las vegas'mış, yok efendim gece kulüpleri hıncahınç doluymuş, yok efendim sokaklarında madamlar, mösyöler geçermiş! iyi de, bugünkü balya'da eser yok şaşalı tarz-ı hayattan! ilçe merkezi statüsünü kaybetmemesi için debelenir durur, benim dahi kütüğüm oradadır halen -ki ömrümde taş çatlasa 120 saat falan konaklamışımdır herhalde.

filim çekçektim ben. ne bileyim, kasaba hayatını anlatan naif, sıcacık filimler.. onu da nbc aldı elimden! oysa eski günlerine kavuşurdu yav :/ mahvettin beni nbc....
  • bir suredir ufak tefek yatirim yapabilecegim alanlara, islere bakiyorum.
    henuz karar vermedim ama sanirim su an icin en buyuk adayim balya ticareti.
    bu sene ufak bir meblag ile deneyecegim.
    kuzenimi de kâra ortak ettim zira o kosturacak ben sadece sermayeyi verecegim.

gelismelerden haberdar ederim.
    balyacilar kralicesi olursam hicbirinizi tanimam yalniz.
hesabın var mı? giriş yap