şükela:  tümü | bugün
  • olası büyük bir ekonomik krizde bankaların tüketicilere vermiş oldukları kredilerin tamamını talep etmesi durumu.
  • sanirim isletmelere verilen buyuk krediler icin oluyor bu. benim krediyi istedigi kadar cagirsin. gelmez ki.
  • tahsil edebileceği krediyi batık krediye dönüştürecek kadar salak değil hiçbir banka.
  • demirören' e verileni geri çağırması yeterli olacaktır ülke için.
  • “olası durumda” ibaresi ile sözleşmede yer alan maddedir.

sayfaları imzalarken, ışık hızında çeviriyorlar. neye imza attık bilmiyoruz.
  • faiz oranlarını güncelleme gibi bir yola da gidebilirler. yani iş iyice boka sarmaya başlarsa ticari kredilerin faiz oranlarını ya güncellerler ya da 'getir kardeşim aldığın parayı' derler.

edit: açılın ben doktorumcular da geldiyse tamam amk. yukarıda biz ne yazdıysak?

'2 gram konuyu bilen kimse yazmayacak madem müdahale edelim'
  • (bkz: gel pisi pisi)
  • gayet de muhtemeldir.
    mına kodumun ülkesinde yıl 2001, mına kodumun bankaları faizi yüzde dört bine (%4000!) çıkardılar ve “işine gelmiyorsa kapat borcunu” dediler.
    birkaç hafta içinde kriz “duruldu” ve kredi borcu olan esnaf %240 faize dua edecek hale geldi.
    bir daha görmeyelim o günleri dicem de ufukta daha beterleri görünüyor sanki...
  • istediği kadar çağırsın ben o krediyi aydan aya dışında ödeyemem. ekonomi çökerse öyle de ödeyemem ya neyse.
  • başlığı ilk okuduğumda "balkanların kedileri geri çağırması" ne alaka lan!? dedim kendi kendime.
    sonra "bankaların kedileri geri çağırması" mı!? kedi mi? besliyorlar dedim.

kredi. evet.

(bkz: yaran yanlış okumalar)

edit: euro - dolar yaptıkları kurlarla başımızı döndürdü. o yüzden.