282 entry daha
  • bir videosunda söylediği üzere, abd'ye gitme sebebi yazın çocuğunun ingilizce öğrenebilmesi idi. bugün okulların ilk günü, bakalım okyanus ötesinden dönecek mi?

dönmezse fetöcüdür, dönerse zaten hiç bizim olmamıştır.

edit: 11 şubat 2018 oldu ve hala dönmedi. bu yaz tatili de ne uzunmuş arkadaş.
  • videolarından ve ted konuşmalarından gördüğüm kadarıyla hayata farklı bir açıdan bakmayı öğrenmiş, sözel zekasının üst seviyelerde olduğunu düşündüğüm insandır. (bkz: scarecrow)
  • bir insanın ne yaptığına bakmayıp da fuzuli fikirlere gark olanlar, bu yüzyılın vebalarıdır.

youtube gibi bir mecrada olabildiğince eğitici ve tarafsız icraatlarda bulunan birine dahi bedbaht yaşantımızın küllerini savurabiliyoruz ya, gerisi boş.

oysa harikulade bir şahıstır kendileri. lafına bakarım, adamdır; ötesine dilim uzanmaz.
  • o cu bu cu olabilir. o partili bu partili de olabilir. ancak bunu videolarında gizlemesi veya saklaması, siyasi mesajlar vermemesi eleştiri nedeni olamaz.

kendisi videolarından izlediğim kadarıyla ülkesinin değerlerine saygılı birisi, bir kaç videosunda da atatürk'ten saygıyla bahsettiğini de hatırlıyorum. yeri geldiğinde yani.

kendi halinde, gayet nezih, mutlu huzurlu bir hayatı var. farklı görüşlerden bir çok takipçisi, seveni var. insanlar kendisini bir şeyler öğrenmek için, yeni şeyler keşfetmek için belki de ülkenin gündeminden biraz olsun kaçmak için izliyor. neden kitlesini böyle bir şeyden mahrum etsin. neden herkes gibi olsun.

bırakın da adam yolunda devam etsin. takipçileri sevenleri adam akıllı videolar izlemeye, yeni şeyler keşfetmeye devam etsin.
  • şu videosunda yanlış bilgiler vermiş olan kişidir.

yanlışlığını kendimce ispatladığım anda, diğer videolarında vermiş olduğu bilgilerinde yalan-yanlış olma ihtimalini değerlendirdim.

--- spoiler ---

videoda günlük yaşantımızda pek çok alanda kullanılan ''düğme'' lerin işlevlerinden bahsediyor. örneğin, bir asansörde bulunan kapıyı açma-kapatma düğmesi.. bu düğmenin çalışmadığını, bunun gibi düğmelerinde aktif olmadığını, devletin halk üzerinde ''kontrol sizin elinizdedir'' psikolojisi yaratmak amacıyla böyle bir politika izlediğini savunuyor. ancak öyle değil(!)..

en azından asansörün içerisinde bulunan kapı açma-kapama düğmesi için;

bizzat asansör ustası ile görüştüm -denk geldi, binanın asansörünü tamir ediyorlardı- sordum bu açma kapatma düğmelerinin çalışıp çalışmadığını, kendileri düğmelerin çalıştığını, ancak kapatma düğmesine nazaran açma düğmesinin daha çok önem arz ettiğini söylediler. kapının bir kapanma süresi var, o süre içerisinde bastığınız an evet denk gelirse kapanıyor, denk gelmese bile siz kapatabiliyorsunuz, düğme aktif yani.. ama açma düğmesi kesinlikle olasılıksız çalışması gerekiyormuş. olası bir kapıda sıkışma tehlikesine karşın.. yani barış'cım asansörde ki bu düğmeler çalışıyor ve kontrol kullanıcının elinde, bu bir psikolojik oyun değil.

bilgin olsun!!
    --- spoiler ---
3538 entry daha
hesabın var mı? giriş yap