• sadece samimiyeti ve kafasina gore kurgulari icin bile takdiri hak eden bir dizi. seviyoruz seni bartu!

--- spoiler ---

cihangir cafelerinden birinde oturup tanidigi yonetmen ve oyunculari aradigi sahnede koltuktan düştüm.
    - iyi gunler tuncel kurtiz'le gorusecektim... ne zaman!?
    - alo gupse? benim menejer isiyle ilgili bisey sorucam sana.... anlamiyorum? ne dedigini anlamiyorum tatlim. gupse asla anlamiyorum ne dedigini tatlim ya. kimyondan isci cocuk olumu mu? ... gurculerin golgesinin dibinde? gurculukle ilgili asla bi sikintimiz yok. bizim sette cok var türk!
    --- spoiler ---
  • evet blutv aboneliğim olmadığı için bu diziyi de izleyemiyorum ve merak ediyorum üyelik yapmak yerine üyeliğinden 2 dizilik kullanmama izin verse biri diye beklemek tercihim
  • yarisina kadar izledikten sonra bi daha geri donemedim, yani oyle guldum mu derseniz toplasan bolum basi 1 kere tebessum etmisimdir. curb your enthusiasm’e birebir benzemekle beraber, bored to death’e ve veep’i de andirmaktadir. yani mehhh bir dizi bence.
  • dikkat etmediğim bir adamın dikkat çeken ve düşündüren trajikomik hikayesi. kesinlikle başarılı.
    (bkz: bartu küçükçağlayan)
  • az önce bitirdim. gerçekten çok başarılı.
  • uzun zamandır bir türk dizisi beni bu kadar güldürmemişti. çok samimi bir iş.

sıkıcı bulanları kısmen anlaymadım. 51 yaşındaki babamla izledim, bazı sahnelerde yıkıldık gülmekten pause yapıp. demek istediğim zorlama, bulanık, çok çok derin bir dizi değildi, herkes güzel şeyler bulabilir kendi için.

dayının babalık üzerine yaptığı konuşma aklıma kazındı. (dayı zaten başlı başına çok 'gerçek' ve komik bir karakter olmuş)

son bölümün finali de çok tadındaydı ve iz bıraktı. (gizmo ile masadaki konuşma ve 'çoraplar')

tolga karaçelik'in önceki projelerinden sıkı takipçisiydim, bu işten sonra saygım daha da arttı.

emeği geçen herkese teşekkürler

(bkz: projeler var koşturuyoruz)
  • komik değil, hikaye yok, karakter derinliği yok, kurgu yok, mesaj yok ama gönderme var... sürekli ama sürekli gönderme var.
    gönderme var...
    gönderme önemli sonuçta...
  • son zamanlarda izlediğim en güzel şey.
  • 4 gündür fırsat buldukça izlediğim dizidir.

senaryosu adeta eski erkek arkadaşım serdar insanın kaleminden dökülmüş. o kadar aynı hayatlar.
  • ara ara izlediğim, senaryosu eski çalışma arkadaşım serdar rahan'ın kaleminden dökülmüş, onun hayatını andırıyor gibi duran enfes dizi. belki de kız arkadaşından kurtulmak için böyle davranıyordu, bilemiyorum...
hesabın var mı? giriş yap