• birileri demiş ki neden bu köpekleri beslemiyorsunuz?
    ya sorun da bu değil mi zaten?

durun tahmin edeyim, kesin apartmanda birileri bu köpekleri besliyor bunlar da orayı mesken edinmişler. onları besleyen kişi hariç de herkese saldırgan davranıyorlardır. özellikle dışarıdan gelenler büyük ihtimal eve girmekte sorun yaşıyorlardır.

köpekleri apartman önünde falan beslerseniz o apartmanın başına bela olurlar. iyice saldırganlaşıp orayı kendi bölgeleri ilan ederler. beslenecekse boş arazide beslenmeleri lazım. üstelik mutlaka kısırlaştırılmış olmaları lazım. normal üreyebilen köpekleri beslemek daha çok köpek daha çok sorun demek oluyor.
  • ooo kapıdan çıkabilmek için etrafa rüşvet dağıtmamız gerekiyor anladığım kadarıyla. iq konusunda kendisini diğerlerinden yüksek gören (kendi beyanı sonuçta) arkadaşa göre kapıdan çıkabilmem için ciğer mama vs vermem gerekiyor. başka bir arzun var mı paşam?

burada başlık açıp ağlamıyor insanlar, belediyelere şikayet ettiği halde bir bok yapmadıkları için seslerini bu platformdan duyurmaya çalışıyorlar. tabii sen bu mama lobisinden maddi çıkar sağlıyor olabilirsin bilemem, ancak insanlar bu evlerin kapısından çıkarken tedirgin oluyorlar anlayabildin mi? hadi yüksek iq'unu biraz ortaya çıkar da anlamaya çalış.

kimse de durup dururken bu köpekleri öldür demiyor, iğrenç niyetini al ve bas git.

her zamanki gibi belediyelerin ölü taklidi yaptığı durumlardan biridir. insanları kendi başının çaresine bakmalarına sebep olmaktadırlar.

ek: #112704504oha şuraya bak, burada başıboş saldırgan sokak hayvanlarından şikayet edenleri tecavüzcü ilan etmiş ruh hastası. hayvanseverliğin post modern yorumu olsa gerek.
  • köpeklere laf ettiniz ve şimdi itperestler gelip laf sokacak...

bence öncelikle itperest sorununu çözmek lazım, yoksa sokak köpekleri ile olan dertlerimizi, kısırlaştırma ve barınaklarla çözebiliriz.

not: geçmişte köpek yetiştirmiş, fakat sokaklarda özellikle güneş battıktan sonra çeteye dönüşen köpeklerden çeken bir hayvansever
  • "siz zarar vermezseniz bir şey yapmayacak zavallıları isteği olmadan fotoğraflamak ve sosyal medyada paylaşmak da ne oluyor" lütfen ironi olduğunu söyleyin bu konudaki zırvaların her türüne aşina olduğumu sanıyordum ama buna ben bile şaşırdım ciddi ciddi köpekleri insanla karıştıranlar var mıymış? bundan sonra başıboş köpeklerin fotoğrafını çekerken istiyor mu diye soracak mıyız, nasıl soracağız peki, istiyorsan kuyruğunu 3 kez salla gibi mi? madem fotoğrafının sosyal medyada paylaşılmasını istemeyecek seviyeye ulaşmış, savcılığa şikayet de etsin bari.
  • besleyin size bir şey yapmaz diyen idrak yeteneğinden yoksun köpektaparların yine doluştuğu başlık. a be gerizekalı sen besledin sana bir şey yapmadı. mahallede bir sürü çoluk çocuk var, mahalleyi bilmeyip oradan geçecek bir sürü insan var, yoldan bisikleti ile motoruyla geçecek bir sürü sürücü var. daha geçenlerde motor sürerken saldıran köpek yüzünden direğe çarpıp öldü bir genç.

siz neden bu kadar anlama özürlüsünüz? sokaklarda bu kadar başıboş köpeğin olması normal değil. hiçbir gelişmiş ülkede olmaz bu. hayvanseverim diye geçinip kendinizi elit sanıyorsunuz ama bu sadece cahilliğinizi gösteriyor.

özellikle sürü halinde gezen köpeklerin acilen toplanıp kısırlaştırılması ve barınakta bakılması gerekiyor. barınak şartlarının da iyileştirilmesi lazım.

mal belediyeler barınaklara bakmıyor. mal köpektaparlar da bir sürü olaya rağmen toplanılmasın bir şey olmaz diyor. arada olan biz normal insanlara oluyor.
  • şu tür başlıkları görünce aklıma hayvansever kadının beslediği sokak köpekleri tarafından parçalandığı olay geliyor. bence çok doğru söylenmiş köpek bakılmak isteniyosa apartman gibi yerler değilde boş araziler tercih edilmeli
  • böyle sokak köpeklerini gördükçe aklıma maria sharapova nın istanbulu madilemesi geliyor benim. yıllar önce "istanbul bir dünya kenti değil sokaklarda hep başıboş köpekler var medeni kentte tasmalı köpekler olur" demişti.
  • resmen diablo haritası gibi memleket. dışarıda tinercilerden kurtulmaya çalışıyorsunuz, onlardan kaçıp eve sığınmak istiyorsunuz; orada da köpekler saldırıyor. bir şekilde sıyrılıp eve giriyorsunuz; bu sefer evde partneriniz öldürüyor.
  • olaya duygusal yaklaşmayın lütfen.

bana bisiklet antrenmanlarımda ortalama 35-40 km/h ile giderken kenardan atlayan bu hayvanı neden seveyim ?

ama doğalarında dönen objelere saldırmak varmış ? neden ben buna katlanmak zorundayım ?

gecenin bir saati bomboş trafikte de olsam 66 kmlik fix rotamda 3 - 4 kez durmak zorunda mıyım ? hayvanı sakinleştirmek zorunda mıyım ? nabız düzenimi alt üst etmek zorunda mıyım ?

hadi düştüm, köprücük kemiğim kırıldı , menisküs yırtığından sporu bıraktım bunun hesabını kime soracağım ? gerizekalı köpeğe mi ?

bisikletimdeki hasarı kim ödeyecek ? köpek iş bulup çalışacak mı ?

peki ben durup hayvanları sakinleştirirken dükkanına kaçan ama normalde hayvanı besleyen esnafa ne demeli ? hani nerede hayvan sevgisi , nerede can dostları ? nerede sahiplenme ?

kaldığım sitede sabah 5te eve dönerken sokağın diğer başından koşarak gelen ve kadın bir arkadaşımla bana saldıran hayvana biz ne yaptık peki ?

eve girmeye çalışırken benim suçum ne ?

bağırıp çağırarak hayvanı uzaklaştırdım ve bir şekilde siteden sürekli uzaklaştırmayı da başardık fakat benim kadar baskın olmayan hatun muhtemelen ısırılacaktı.... ama o can dostunu getirip siteye bırakan o.ç. ben bütün siteyi inletecek kadar bağırırken kafasını pencereden çıkarmadı bile....

çok beslemek isteyen tasmalasın aşılasın evine bahçesine alsın bu hayvanları yapmayan da bu ne yapacağı belirsiz kütleyi bana savunmasın.

bu hayvanlar öldürülür mü, barınaklara mı alınır bilmiyorum fakat emin olduğum tek şey sokaklarda köpek istemediğim.

çok sevdiğiniz boy boy story paylaştığınız gelişmiş ülkelere de lütfen bir göz atın olur mu ? bakalım bu huzur kaçırıcı kütlelere o ülkelerde ne yapılıyor ?

hadi beni linç edin, biraz sağdan edin, biraz soldan edin... çok hoşuma gidiyor bu mantıksız mesajları okumak....
  • arka planda görüldüğü üzere, burunlarının dibinde ev yapılmamış uçsuz bucaksız doğal ortamları mevcut olan köpeklerin ısrarla apartmanın dibinde yattıkları bir durum söz konusu. oğlum gidip doğal ortamınızda yaşasanıza allah allah manyak mıdır nedir. hani insansız sokak istiyordu bunlar? neden insanın götünün dibinden zinhar ayrılmıyorlar? hmm...
hesabın var mı? giriş yap