• huzun ve karanligi en iyi yansitan batman versiyonlarindan biri.
  • internetteki en bölüm listelerinden karma olarak şahsi fikirlerimi de kattığım batman'in en iyi bölümler listesi:

10. harley’s holiday
    iyi kalpli harley, sonuçları kötü olacak bir iyimserliğin peşine düşer.

9. two-face
    efsanevi kötü adamın origini diyebileceğimiz mükemmel bir animated series bölümü. şimşek çakmasıyla harvey'in yüzünde oluşan two-face izi efsanedir.

8. harley and ıvy
    kadınların gücü bölümü diyebiliriz. ivy ve harley işbirliği.

7. perchance to dream
    batman'in yenilmeye en çok yaklaştığı bölümlerden.

6. beware the gray ghost
    gray ghost hakkında güzel bir bölüm.

5. joker’s favor
    joker in yıllar sonra gelen iyilik borcu isteğiyle budaklanan bir hikaye.

4. over the edge
    twisti bol belki de en bol batman bölümü.

3. robin’s reckoning
    robin origini.

2. almost got ‘ım
    tüm kötüler poker masasında. muhabbetin ortak noktası batman. herkes onu yakalamaya en çok yaklaştığı anı anlatıyor.

1.heart of ıce
    en dokunaklı bölüm. bir kötü adamın nasıl kötü olmak zorunda kaldığı. buzdan da olsa kalbinin nasıl atmaya devam ettiği. buz adam hakkında ağlatan bir bölüm.
  • paul dini’nin kaleme aldığı, bruce timm’in görsel konseptini tasarladığı muhteşem çizgi seri. dcau (dc animated universe) evreninde geçen bu seri batman camiasına harley quinn gibi güçlü bir karakteri kazandırmış, mr.freeze gibi sıradan ve zayıf bir villian’dan muhteşem bir karakter yaratmayı başarmıştır.
  • internet üzerinde hiçbir yerde doğru bölüm sıralamasını bulamadığım, 1992 çıkışlı muhteşem animasyon dizi.

tüm kaynaklar bölüm sıralamasında tutarsızlar. sanırım ilk yayınlanma tarihleri yalan olmuş.

mesela robin ortada yokken ve hiç tanıştırılmamışken bir bölümde pat diye ortaya çıkıveriyor.

joker' li bölümleri ayrı güzel olup beware the gray ghost isimli bölümünü ayrı severim. nothing to fear ve daha nicesi.

bu seri bittikten yıllar sonra batman beyond return of the joker' da bu serinin havasında çekilmiş bir flashback var ki resmen bu serinin havasını yansıtır, harikadır.
  • harika bir batman ve joker seslendirmesine sahip efsane çizgi dizi.
  • türkçe dubajlı halini yıllardan beri arayıp bulamadığım çizgi seridir.kanal d'ye zamanında telefon açmışlığım bile var ama hiç bir şekilde bu konuyla ilgili dönüş olmadı.mutlaka kanalın arşivlerinde vardır ama uğraşmak istemiyorlar.eğer elinde bu serinin komple dublajlı hali olan arkadaş varsa yeşillendirebilir.
  • ateşli bir hastalığın akşamında cine5 ekranlarında izlemeye başlamıştım bu seriyi. o akşam benim batman’e hayran oluşumun ilk günüydü. öncesinde george clooney’in ve daha önceki filmin de etkisinde kalmıştım ama batman’in karanlık gecelerine kendimi dahil edememiştim.

gerçekten gözümde gelmiş geçmiş en iyi çizgi dizidir. gotham’ın kaosunu sonuna kadar hissedersiniz. tadı damağınızda da kalmaz çünkü batman’in dünyasındaki bütün karakterlere aşina olacak kadar bölüm vardır.

aynı zamanda bu seri gelmiş geçmiş en iyi jokeri de barındırıyordu benim gözümde. ancak joker filmiyle bunu aştık sanırım.

ve son sözü introsuna adamak istiyorum. o ne güzel müziktir ne güzel giriştir arkadaş.
  • ilk yayinlanmasindan bugune gecen 27 senede bu seri kadar iyi cizimleri olan baska bir batman daha olmadi. halen beklemedeyiz.
  • 1992-1995 yılları arasında yayınlanmış batman animasyonu, animasyon ve batman severlerin kesinlikle izlemesi gereken dizi.

mükemmel çizimler ve seslendirmeler içermektedir.

çizgi romandan direkt alıntı yapıldığı için karakterler tamamiyle orijinaldir.

marvel animasyonlarından farklıdır, efekt, uçma, kaçma olayları gerekilen yerlerde kullanılmıştır ve abartılmamıştır.

puanım 10/10
  • batman'i en iyi yansıtan yapım.

şimdilik 12. bölümdeyim kötü kahraman sıkıntısı var gibi duruyor. umarım diğer bölümlerde kötü karakterler artmaya başlar.
hesabın var mı? giriş yap