• ha hayt! banka hesabımdaki parayı öğrendiğinde diğer kızını da bana vermeye çalışacak babadır ama uğraşmasın varoşlarla işim olmaz.
  • (bkz: kız vermek)
  • muhtemelen doktora yapmış bir adama kız vermeyen bir babadır. yanlış yapmıştır.
  • - oğlumuz ne iş yapıyor?
    - bıdı bıdı bıdı...
    - askerliğini yaptın mı evladım?
    - yaptım efendim. bedelli yaptım.
    - aaa bedelli mi? olmadı şimdi.
    - evet. baktım 30 bin liraymış, bu fırsat kaçmaz dedim. şak diye verdim.
    - hmm. ben de verdim gitti o zaman..
  • idealimdeki kayınpederdir.

zamanötesi öncesi not: kötüle, kötüle, kötülemeyen vatansever!
  • "askerlik yapmayana kız vermemek" fiilinin sebebini vatanseverliğe bağlayanların bir üst kademesidir. askerlik yapmayana kız vermezler çünkü henüz yaşı küçüktür (ne de olsa bu ülkede askerlik, lise olsun, üniversite olsun eğitim biter bitmez yapılır; yapmayan olma ihtimali yoktur); kız vermezler, çünkü askere gitmeden önce geleceği olan bir işte çalışma ihtimali azdır/yoktur (askerlik yapmamış olana iş de vermezler); kız vermezler, çünkü evlendikten sonra askere giden damat, kızı ve torunları geride bırakarak o babaya da hem maddi hem manevi sorumluluk yükleyecektir. kız vermezler, çünkü pek çok kişi için askerlik hala "adam etme" yeridir, ailesinden almadığı eğitimi askerdeyken alacak ya.

bir insanın vatan sevgisini, bu ülke ve onun insanları için yapabileceği milyon tane aktiviteyi "hiç" sayıp sadece "askerlik yapmış/yapmamış" olmasına dayandırmak ne kolay. hatta daha ileri gidip, bunu "vatan hainliği"ne dayandırmak becerisi... müthiş cidden.
  • gotumu yesin o benim dedigim baba.. kiz mi yok lan

edit: ayrica kiz vermek mi kaldi lan.
  • 1988 ve sonrasında doğanların içlerini bir nebze de olsa rahatlatacak babadır.
  • fakir olsun delikanlı olsun diyen babadır.
  • kızını, kendisi vermezse evlenmekten vazgeçecek sanan babadır.
hesabın var mı? giriş yap