• 26.09.2019'daki deprem hepimizi uyandıran bir depremdi ama bu uyanma yavaş yavaş kendini tekrar uykuya bıraktı.

kişisel olarak herkes tedbirini almalı, bir aile bile farkına varıp önlem alsa iyidir.
  • .....
  • her gece rüyamda görüyorum. hiçbir şekilde aklımdan çıkmıyor. ailemle birlikte enkazın altında kalıyoruz. ordan kurtulup hastaneye gitmeye çalışıyoruz. sesimizi duyan yok...enkaz altındaki ölülerden yavaş yavaş kokular sarıyor her tarafımızı. gerçek bir kabus. nolur olmasın.
  • fırtına öncesi sessizliği anımsatıyor bana. nedense içimde çok yakın bir tarihte olacakmış hissiyatı var. umarım tek seferde çok şiddetli değilde parçalar halinde şiddeti düşük şekilde gerçekleşir.
  • maalesef yine herkesin unuttuğu, kıyıda köşede bekleyen deprem çantalarındaki eşyaların çocukların eline oyuncak diye verilip herhangi bir önlemin alınmadığı bir sırada olacağını düşünüyorum.

edit: imla
  • covid meselesi rafa kalkıyor ya e tabi sıraya hemen yeni bir felaket tellalığı koymamız lazım.
    adrenalinsiz gün geçmiyor.
  • az önce aklıma gelip beni de düşündüren olaydır, umalım ki en uzak tarihte olsun.
  • istanbul’a geldiğimden beri aklımdan çıkmayandır. ins hiç olmaz... elazığ depreminde mardin’de 7. katta yakalandım ve dehset sallamıştı. o günden beri deprem korkutur oldu. 99 depremini de gördüm hissettim. o zamanlar daha küçüğüm diye sanırım hiç etkilememişti.
  • tanım 1:ara ara hortlatılması yetersiz olan muhtemel doğa olayı.

tanım 2: her gün türkiye gündeminde tutulması gereken muhtemel doğa olayı.

tanım 3: eğer olursa türkiye'nin bağımsızlığını tehlikeye düşürmesi muhtemel doğal afet.

tanım 4: haziran 2020'de güneş tutulması gerçekleşeceğinden ve de 1999 marmara depremi de bir güneş tutulması sonrasında gerçekleştiği için temmuz-ağustos 2020 gibi olabileceğinden korktuğum doğal afettir.

tanım 5: büyüklüğü 7 ve üzeri olursa, muhtemelen 100 binin üzerinde can kaybına sebep olacağından it gibi korktuğum doğal afettir.

tanım 6: devlet büyüklerimizin, yerel yöneticilerimizin tedbir alması gereken muhtemel doğal afettir.
hesabın var mı? giriş yap