şükela:  tümü | bugün soru sor
 • **
  ben ne zaman bir ilçeye falan gitsem, kentsoylu olduğum üçün ilçe bana gelmiyor malum**, bu anonsu duyarım. ya biri hakkın rahmetine kavuşmuştur, ya elektrik-su faturalarının son günü yaklaşmıştır, belki güzide bir şarkıcı konser vermeye gelmiştir, ya da hiç olmadı şehre bir film gelmiş iklim akdeniz olmuştur. iklim akdeniz olduysa, sivrisinekle mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağı anonsu da olabilir. hepsi mümkün.
  ben, bu anonsları her duyduğumda, içimden üzüntü geçer. sivrisinek ilaçlaması için bile olsa. çünkü 'ölsem kimsenin haberi olmayacak' diyen bir arkadaş hatırlanır. belediye anonsu olan bi yere mi yerleşsek'mi düşünülür. çünkü belediye anonsları insan insana olmanın duyurusudur. duvara duyuru asmaya benzemez. büyük şehir, duvardır. belediye anonsu iyidir. bana marduk sanırım erken geliii.
 • küçük ilçelerde babaannemin deyimiyle dellal (tellal) yapardı bu anonsları. hatta anonsları yapan "zuhal" isimli bi' akrabamızdı "dellal sufal" kalmıştı ismi.

  ilçeye dışarıdan gelenler bu anonsları anlayamazdı. bu tarzlarıyla western filmleri hatırlatan "biz burda yabancıları sevmeyiz" mesajı verdiklerini düşünürdüm yöre halkının. mesela anons okunup sen boş gözlerle "ne dedi lan" diye etrafına aval aval bakarken esnaf ölen kişi için helva yapımına bile başlamış olurdu.

  - ilçemigfhdgm sevihjkdfg (czzztt cztt iiiiiiiii) esnafsdfgh fdgghtyhbsyjj kavuşmuştur.

  + çok iyi adamdı be.

  ^ kim iyi adamdı noldu hı?

  - ilçemigfhdgm sevihjkdfg (czzztt cztt iiiiiiiii) esnafsdfgh fdgghtyhbsyjj kavuşmuştur.

  + yazık oldu hilmi abiye

  ^ ... (nasıl anladınız amına koyim).

  + mal mal bakma da yürü başsağlığına gidiyoruz.

  tüm bunların aklıma gelme sebebi ise şu zamana kadar arkadaşların yaran facebook iletisi yazmaması yüzünden hep ezik kalmış bünyeme ilaç gibi gelen bi! arkadaşın facebook iletisi oldu.

  "hayatta 2 şeyi anlamadım; 1- belediyenin yaptığı anonsu, 2- tekrarını"
 • sagı solu egilmiş gri ve boyaları dökülmüş hoparlör, genelde kırmızı kazaklı çocukların kayboldugunu, bulanların zabıta müdürlüğüne getirmesi rica edilen anonslar olarak hatıralarımızda kalan.!
 • bunun bir sınırı yok mu allah aşkına ya!! belediye akp'ye geçtiğinden beri evde yarım saat gürültü olmadan oturamıyoruz. sürekli son ses anons yapıyor adamlar. abartmıyorum 20 kereden az anons yaptıkları gün yoktur muhtemelen.
 • özellikle yatağan, muğla'da hiç durmak bilmeyen anons. millet kafa dinler, tatil yapar falan düşüncesi hiç yok. saat başı anons. doğma-büyüme yatağanlıyım, hala da burdayım. illallah geldi artık.