• işte yeni türkiye'nin incilerinden biri daha. sayın başbakanımız davutoğlu buyurmuş: ben marksist olmadığım halde marksizmi biliyorsam, ateistlerin de din kültürü bilgisini almaları zarurettir demiş.

peki acaba din sahibi olan kimselerin de ateizm hakkında bilgi almasını sağlayacak kanallar açılacak mı? mesela okullara ateizm dersi falan konulacak mı? öyle ya bu iş çift taraflı, ateiste din öğretiyorsan, dinciye de ateizmi öğretmen gerekir sosyal laik bir devlet olarak.

ulan ne boş konuşuyorum amk. siksen böyle bir şey olur mu acaba? sırf laf olsun diye entry giriyor olabilirim bazen.

ama siz din öğrenin, hep onun eksikliğinden bunlar.
  • mütekabiliyet esasına uygun düşünce.

(bkz: sen marksizmi biliyorsan ben de ne olayım)
  • "... bir tarih görüşü olarak marksizm ise kendi tanımladığı felsefi düzlemde yine kendine has olsa da materyalist bir yaklaşıma sahiptir ve elbette tanrı ve din fikriyle o düzlemde hesaplaşma anlamına da gelir. ancak yalnızca o düzlemde... marksizmi ve marksistleri siyasi düzlemde ateizm tanımlayamaz; ateizm marksizme çok küçük gelen, marksizmin kesinlikle içine sığamayacağı bir kavramdır. "

özgür şen
  • "zorla" marksizm öğretilmeye çalışılmış ancak başarılı olunamamış birinin beyanı.
  • marksizm = dinsizlik eşitliğini kurmuş adam söylemi. sonra tüm solcular alevi diye de aglıyorlar kafamız karışıyor. bir karar verin ağalar.

ayrıca sen marksizm bilsen marksist olurdun reyiz sallama şimdi djdjsj.
hesabın var mı? giriş yap