• şu an fox tv de yayınlanan yarışma. çağla şıkel kıyafetini tam giyecekken çekim başlamış sanırım, yetişememiş. rengi de hiç yakışmamış. bir de düştü düşecek gibi kıyafet. hayır yani geçmişte askı koptu olay çıktı bunun düşmesi daha muhtemel, bu ne cesaret. ayrıca straplez, askısız elbiseler biraz dolgun kadınlarda daha iyi duruyor sanki.
  • kibariye'nin sanki beyaz show'a konuk gelmiş gibi eğreti durduğu yarışma.
  • hoca bana taktı modunda geçen yarışma. kibariye sevdiğini kurtarma derdinde, serdar ortaç sevöediğimi nasıl elerim diye planlar kuruyor. çok uzun ömürlü değil sanki.
  • aslında format fena değil, iyi bir yarışma olabilirmiş ama olmamış. öncelikle formatı hazırlayan kimse tempolu olmasını önemsemiş, düşünün bir şarkıyı 8 kişiye aynı anda söyletiyorlar olağanüstü bir tempo hedeflenmiş fakat yanlış jüri seçimi nedeniyle tempo çok düşüyor. birdenbire gaza gelen kibariye şarkı söylemeye başlıyor veya ondan bundan şarkı istiyor filan. ayrıca kibariye'den jüri üyesi hiç olmamış, yanlış ve haksız kararları, sürekli boş konuşmasıyla zaman zaman serdar ortaç'ı bile delirtiyor. çağla şıkel'e de bu programın sunuculuğu bir model büyük gelmiş. geriye yarışmacılar kalıyor ki sanırım tamamını o ses türkiye den tanıyoruz, aslında onlar o kadar kötü değiller ama yukarıda bahsettiğim sebepten adil olmayan kararları bir de onlara sormak lazım. serdar ortaç tek başına elinden geldiğince zaman zaman kibariye'ye müdahalede bulunarak zaman zaman da çağla şıkel'i uyararak tek başına yürütmeye çalışıyor programı. bu arada programın en önemli falsosu hiç şüphesiz 8 kişinin aynı tondan şarkı söylemeye çalışması olsa gerek, bu yönüyle saçma oluyor.
  • televizyondaki onca saçma program arasında dikkatimi çeken ve her bölümünü izlediğim bir müzik programıydı, neden yayından kaldırıldığını çözemedim. maliyeti deseniz o da yok, yarışmacılara büyük ödül diye verdikleri para 10 bin liraydı. yerine fox tv dizilerinden birini monte ederler şimdi.

eğer jürinin maliyeti yüksek geldiyse formattan jüriyi çıkartabilirsiniz çok fazla etkilemez programı. komple yayından kaldırmak anlamsız olmuş.
  • karabiberimin ilk bölümden sözlüğe selam çaktığı yarışma programı. kibariye başlığında irdelenebilecek "kıllı" "pişik" benzeri kelimeler çevresinde dönen program aynı zamanda. hanımın, ben basket maçı seyrederken değişik bir şey aç salvosuna karşı sinir etme maksatlı açtığım programdır ayrıca. (bkz: fox tv) (bkz: beşiktaş sompo japan)
  • başarısız bir yarışma, serdar ortaç ve kibariye ile bir sentez yapmak istemişler ama hiç olmamış yahu; samimiyetsiz, yapmakcık hareketler. herhangi bir yarışmacı ile kibariye'yi yer değiştirseniz, o yarışmacı sırıtmaz, kibariye sırıtır. öylesine konuk yani.

herkes söyledikten sonra yarışmacıların yüzdeleri çıkıyor. hepsi %50-60'larda. 6-7 yarışmacı var. bu nasıl matematik çözemedim gerçekten.

edit: eyyorlama genel merkezinden alınan bilgilere göre her yarışmacı için ayrı ayrı oylama yapılıyormuş, bu bana daha da saçma geldi. sonuç itibarıyla yayın sayısı bakımından iki basamaklı haneleri göremeyecek bir format.
  • juri üyelerinin değerlendirmesi, neden sonuç açıklamaları yetersiz. yarışmacılar vasatın biraz üstü, bu şekilde giderse ömrünün çok kısa olacağını düşünüyorum.
  • mustafa ve halil'in kimden torpilli olduğunu anlamadığım yarışma. evet bazılarını iyi söylüyor olabilirler ama çoğunluk olarak kötüler. umarım tez elden elenir ikiside.
hesabın var mı? giriş yap