• benjamin "ben" stiller 30 kasım 1965 new york'ta doğdu. 1.73 cm boyundadır. kendisine zoolander ve dodgeball filmlerinde eşlik eden christine taylor ile 1999 yılında evlenmiş ve bu evlilikten bir çocuk sahibi olmuştur, hala da evlilerdir. zoolander dan $2,500,000 ve ah mary vah mary adlı filmden $3,000,000 almıştır kendisi.haziran 2005 te yani şu sıralar 2. çocuğunu beklemektedir.
  • madagascar isimli animasyonda aslan alex i seslendiren şahıs
  • ayni zamanda profesyonel bir fotografci ve fotograf koleksiyoncusu olan sahis.
  • adam sandlerla ilginc benzerlikleri . oncelikle ikisi de geyik filmler ceviriyo ama seyretmeden olmuyo. ikisi de yahudi, ikiside saturday night live ile unlu olmus, ikisi de kankalarini ve surekli ayni yan oyuncularla calisiolar, sevgililerini filmlerinde oynatirlar, surekli ezik ama gururlu cocugu oynarlar ancak daha geyik olmasina ramen adam sandler i daha bi seviyorum sanki.
  • hemen her filminde, sevgilisinin evindeki tuvaleti kullanma aşamasında başına feci işler gelen komik ötesi oyuncu. ya sifon bozulur, ya bizimki tuvalet deliğini tıkar, ya pipisini fermuara sıkıştırır, ya eline tuhaf(!) şeyler yapışıp kalır, ya bir hayvanla başı belaya girer.. ve bu ya'lar uzar gider.. ama illa ki "orada" olur biter her halt.

ben stiller sayesinde apayrı bir anlam ve önem kazanmıştır kısacası tuvalet kavramı. bu takıntının kaynağı da merak konusu olmuştur şahsım adına. neden tuvalettir de başka bir iç mekan değildir?! bu adama yazık günah değil midir!? bi sorunsuz işeyemeyecek midir?! sevdiceğine karşı mahcup olmadan çıkamayacak mıdır o musibet yerden?!.. bir sonraki filmlerinde tıkanmayan delikler, sorunsuz sifonlar, cırrrt diye çalışan fermuarlar, normal hayvanlar, ve ayarı bozulmayan bir adet ben stiller kıçı görmek dileğiyle...

kıçını sevdiğimin ben'i!..

(bkz: there is something about mary)

(bkz: along came polly)

(bkz: meet the parents)
  • son yillarda hollywood un en kendini tekrarlayan yuzu olmus bir isimdir. elle tutulur tek filmi zero effect olmakla birlikte o filmi de goturen kisinin de bill pullman oldugu filmi izleyen gozlerden kacmaz.
    her filminde basina talihsiz , utanc verici, insanin yuzunu kizartan olaylar gelir ve her filmde benzer surat ifadeleriyle bu basina gelen olaylara tepkilerini sunar.
    bazen spermini kiz arkadasinin sacina bulastirir , bazen lux bir restoranda circir olur , bazen sevgilinin kopegi bunu apis arasindan yakalar gibi.
    hayir , yakisikli bir adam da degil ki , yanina bazen jennifer aniston bazen cameron diaz i veriyorlar
    bu adamin ne bu kadar populer bir insan olmasini ne de bankada buyumekte olan hesap miktarini anlayabiliyorum.
    simdi bir de night at the museum diye bir film cikmis , onda rol aliyormus adamimiz. yuzune maymun isiyormus falan, cok komik. aferin diyorum burdan.
  • an itibariyle son travis single'ı closer'ın videosunda oynamıştır.
  • ekran karşısındaki "bis bis" diye tempo tutmamıza dayanamayarak şimdi de britney spears'ın son single'ının klibinde oynamaya başlamıştır. kaçıranı dövüyorlarmış.
  • leman'ın paranoya köşesindeki karakterin vücuda gelmiş halidir kendisi, bazen kendini tekrarlasa da seyretmeden olmuyor, bir nevi kemal sunal filmine kaptırma vaziyeti
    herif komik işte

ah mary vah mary gibi tüm zamanların en iyi komedi filmlerinden birinin başrolünde oynamıştır(gerçi matt dillon daha komikti o filmde), zoolanderda hollywood'daki kuru gürültünün aksine damardan politik mesajlar vermiş, hem maden işçilerinin çektiği sıkıntıyı anlatmış, hem de moda dünyasını, insanlara idol olarak sunulan mankenleri yerden yere vurmuştur, çok tutmayan envy filminde bile pazarlama dünyasının sıradan ürünleri allayıp pullayıp insanlara sunmasıyla çok sağlam dalgasını geçmiştir, aslında ben stiller zaman içinde robin williams'a dönüşme yolundadır, tek farkı babacan tiplemeler yerine bütün beceriksizliğine rağmen iyi kalbi sayesinde sonunda mutlu olan adamları canlandırmasıdır
  • son filmi tropic thunder'da birbirinden ünlü isimleri biraraya getirmiş yönetmen ve aktör.

http://www.sinemaestro.com/…sk=view&id=339&itemid=1
hesabın var mı? giriş yap