• az önce yaşadığım aydınlanma sayesinde orhan abimizin ne demek istediğini esas olarak idrak ettim.

evet orhan abi rest çekiyor :

''girme ömrüme girme gönlüme ne dertliymiş bu diyeceksen'' demiyor mu adam?

''sen dert nedir ne bilirsin
    sen gönlümde kâbe sen meleksin
    sen herşeysin
    sen ümitlerimin tek kaynağı
    sen aşkın bence taa kendisisin ''

demesine rağmen böyle sevdiği böyle gözünde büyüttüğü sevdiceğine resti çekiyor adam sebebi devamıdında geliyor,

''görmedin mi gözlerimde
    bir mahkumun en son arzusunu hasretini
    görmedin mi gözlerimde
    seni çılgın gibi sevdiğimi ''

yani harbiden bunu göremiyorsan adam haklı rest çekip sen bilirsin demekte!

evet ulan evet beni böyle sev seveceksen! evreka anasını satim.
  • kadir çöpdemirin süper fm de çaldığı şarkı. sene 93 yada 94. kadir çöpdemir daha meşhur olmamış. televizyona çıkmamış. o günkü radyo programının konusu, bir gün önce, bir televizyon programına ilk kez çıkmış olması. ama asıl problem programı seyreden ve kendisinin radyodan hayranı olanların televizyondaki gördükleri insanı beğenmemesi. iki kız "hiç beklediğimiz gibi değildin, hayallerimiz yıkıldı" deyince tipi ile ilgili bu açıklamalar yüzünden hayal kırıklığına uğrayan kadir abi onlara bu şarkıyı çalmıştı. zaten ondan sonra da patladı adam hem radyoda hem de tvde.
  • lutfen bana o dar kotu giydirme... zigimle da$aam birbirine kari$iyo...
    penye giyemem killarim sert icinden ta$iyo
    param da bu kadar anca $urdaki meyhanede iceriz kemanciya zorlama beni
    kendimi seviyorum...
    beni boyle sev... lutfen.. demek istemi$ yazar...
  • beni sev; aklındakini, hayalindekini, gözündeki /fikrindeki illizyonu değil beni sev. değiştirmeye çalışmadan, beni sevmene neden olan şeyleri öldürmeden. demektir. kimi zaman kestirip atma cümlesi gibi yankılanır akılda ama değildir. kimi zaman önkoşul gibi gözükür önünüze itelenen. değildir.

(bkz: beklentisizlik/@ride)
  • arabesk müziği eleştirenler için kaleme alınmış olduğunu düşündüren şarkı.

bence de beni böyle sev seveceksen.
  • ahmet güntan 'ın voyicir 2'deki çöl hattı şiirindeki

birisi gelse,
    birisi gelse,
    beni olduğum gibi sevse.

diyerek basit ama tekrarın gücüyle etkili kıldığı sözleriyle dile getirdiği en büyük insan ihtiyacı.
  • beni değiştirmeye çalışmadan sev demek isteyen şarkının sözleri.
  • ya sev ya terket mantiginin ete kemige burunmus hali. meali soyledir: ben buyum kardes, senin guzel hatirin icin degisecek, kendimi yenileyecek degilim. ya beni boyle seversin, ne dersem kabul edersin, ya da tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna. isine gelirse.
  • mutevazi gorunme ve karsindakinden, kendisini olduu gibi sevme ve kabul etme talebini ortaya koyan orhan gencebay tribi.. ama dikkat edilmesi gereken sey, kendini mutevazi gibi gosterirken karsindakini got etme durumuna gecilmesidir. aslında demek istenilen: abi ben booleyim tamam mi? sen kim oluyosun da ben senin icin deisecem? dir.bu ima ile karsindaki munasip bi sekilde bozulur.
hesabın var mı? giriş yap