şükela:  tümü | bugün
 • ilker küçükparlak nedenlerini derleyip toplamış şurada yazmış.

  --- spoiler ---

  keşke öğretim üyeleri kadroları liyakat öncelenerek ilan edilse. mesela akademik olarak üretken olanlar bu kadroları hak etse. fakat memlekette bu kriter de işlemeyebilir. habertürk’ten pervin kaplan’ın haberine göre akademisyenler bir atıf çetesi kurmuşlar. burada küçük bir parantez açmak gerek. bir bilimsel yayın organının itibarı yayımladığı makalelerin ne kadar atıf aldığı ile ölçülür. yeterince atıf almayan -yani bilimsel değeri fazla olmayan- yayınları basan dergilerin “impact factor” olarak ölçümlenen itibarı da düşük olur ve bu dergiler endekslere dahil olamazlar. bizim bu atıf çetemiz ise çin ve malezya’daki bazı dergilerle organize olup, sürekli birbirlerine atıf vererek yaptıkları içi boş yayınlarla dergilerinin itibarını oldukça yükseltmeyi başarmışlar. bu sahtecilikleri ayarsızca yapan dergilerden biri science dergisini geçince durum farkedilmiş ve endeksleme araçlarından çıkartılmış. bu sahtecilik sayesinde tübitak’tan 2-3 milyon tl hortumlamak da mümkün olmuş. anlayacağınız hocanın liyakatini ölçmek bile mümkün olamayabilir.

  --- spoiler ---
 • (bkz: ülkeyi terk etmek için geçerli nedenler)
  merak etmeyin, bu gidişle sizi afrikalı ve arap hekimlere emanet edecekler.
 • beni de türk siyasetçilerine emanet ediniz.
  sağlık sistemini yeniden düzenleyen ,
  1.basamakta koruyucu önlemler değil tedaviye yer veren ,

  ne kadar hasta bakip, ne kadar çok iş gösterirsen o kadar para veren müthiş ötesi türk siyasetcilerinin yarattigı sağlık sistemine

  elini kolunu sallayarak bir grip için utanmadan 3.basamağın aciline gelen ve 5 kuruş vermeden muayene olup,bir de üstüne bekledim diye doktora saldiran hastaya

  36 saat nöbet tutan ,36 saat ful performans calisan nöbet çıkışı insallah araba falan carpmadan eve gidebilirim diye kendine gelmeye calisan doktora emanet etmeyiniz ,keşke etmeseniz bir gün doktkar grev yaparken onlarin yaninda olsaniz da cok sevdiginiz akrabalariniza ayik kafayla istediginiz gibi bakacak doktor bulsaniz biz de kurtulsak doktor düsmanı başlıklardan.

  acilde 24 saat aralıksız çalışan doktora ,sekreer ögle arası yemeğe gidince işler yavaşlayınca ,ee siz de kendinize sekreter tutun ' yerine ,hic sekreteriniz bile yok mu diyecekseniz stmeyin de sizi nazınızı gelip elin almani ,fransizi çekmez bunu da bilin.

  gece gece sıkıntı ile acile gelip ,bana bi atom yapin ,yok efendim bana bir kokteyl hazirlayin hastaneye gelip kendinizi hekimlere emanet etmeyin lütfen mümkünse.
  poliklinikte giren hasta 5.dksinda icerde olunca, bir hasta muayenesinin normal sartlarda 20dk oldugunu bilmeden söylenip, kendiniz 2dkda muayene etti peh diyecekseniz ,cok kiymatli vucudunuzu kendinizi türk hekimlerine emanet etmeyin ,ama sağlık sistemini bu hala getirenlere her seyinizi emanet edin.

  biraz empati ,biraz doktor biraz hasta biraz hasta yakını olmak mesela...