şükela:  tümü | bugün
 • türk ulusunun gitgide daha yüksek sesle dile getirdiği istek. bu kaçıncı oldu acaba?

  (bkz: şevket çavdar)
  (bkz: atilla kavdır)
 • (bkz: salih üslün)
 • ilker küçükparlak nedenlerini derleyip toplamış şurada yazmış.

  --- spoiler ---

  keşke öğretim üyeleri kadroları liyakat öncelenerek ilan edilse. mesela akademik olarak üretken olanlar bu kadroları hak etse. fakat memlekette bu kriter de işlemeyebilir. habertürk’ten pervin kaplan’ın haberine göre akademisyenler bir atıf çetesi kurmuşlar. burada küçük bir parantez açmak gerek. bir bilimsel yayın organının itibarı yayımladığı makalelerin ne kadar atıf aldığı ile ölçülür. yeterince atıf almayan -yani bilimsel değeri fazla olmayan- yayınları basan dergilerin “impact factor” olarak ölçümlenen itibarı da düşük olur ve bu dergiler endekslere dahil olamazlar. bizim bu atıf çetemiz ise çin ve malezya’daki bazı dergilerle organize olup, sürekli birbirlerine atıf vererek yaptıkları içi boş yayınlarla dergilerinin itibarını oldukça yükseltmeyi başarmışlar. bu sahtecilikleri ayarsızca yapan dergilerden biri science dergisini geçince durum farkedilmiş ve endeksleme araçlarından çıkartılmış. bu sahtecilik sayesinde tübitak’tan 2-3 milyon tl hortumlamak da mümkün olmuş. anlayacağınız hocanın liyakatini ölçmek bile mümkün olamayabilir.

  --- spoiler ---
 • (bkz: ülkeyi terk etmek için geçerli nedenler)
  merak etmeyin, bu gidişle sizi afrikalı ve arap hekimlere emanet edecekler.
 • her şey bugün bir özel hastaneye gitmemle başladı asansörden inerken göbekli, birbirinden sevimsiz 3 orta yaşlı doktor birbirlerine cirolarını soruyordu,
  sonra biri diğerine sizin iyi yine çocuklular (çocuk hastalıkları bölümünden bahsediyor) bu ay 45 bin ciro yapmış bakkaldan daha az dedi gülerek sonra biri diğerine sgk anlaşması var mı o hastalıkta diye sordu , ben biraz daha kesip biçmeliyim işler kesat bu ay dedi, hindistan gibi bizim bölüm biz de hint fakiriyiz dedi gülüştüler ,
  afedersiniz ama yavşaklar , be şerefsizler geçtim hipokrat'ı falan bu kadar mı ruhunuzu, mesleğinizi, karakterinizi paraya sattınız.

  özel hastanede çalışmak, özel de olsa şirket milleti olmayan tahlillerle, ameliyatlarla, bıçak paralarıyla en önemli şeyini sağlığını likiditeye dönüştürmek midir?
  bu şekilde ailesi ya da kendisi mağdur olmuş o kadar fazla insan tanıyorum ki.

  beni türk hekimlerine emanet etmeyiniz.