• hazinenin dibini ekmekle sıyıracak damat.

edit: dolar 5.60'ı gördü ve yarın damat ferman verecek.

edit2:ferman öncesi piyasa açılışıyla an itibariyle 5.71. daha seri berat daha seri.

edit3:6.52 ile günü kapatıyoruz.

edit 4: 8 kasım 2020 itibariyle dolar 8.42 ve damat yazım yanlışları dolu bir veda mektubu ile koltuğunu terk etti.
  • (bkz: damat topla şuraları)

benim adım berat
    kullandığım cetvel kerrat
    zaten işler kesat
    gel bir tur da sen at.
  • damadım diye demiyorum
  • 850 milyar dolarlık ekonominin emanet olduğu üsluba bak.
    çok seri toparlar kesin.
  • ekonomide şu, piyasalarda bu, uluslararası fonlarda şöyle, bankacılıkta böyle, finans çevrelerinde şu kadar, maliyede bu kadar tecrübesi, bilgisi, çevresi, geçmişi var diyemediği için seri toplar demiş.

bakan olmak için yeni kriterimiz hayırlı olsun o zaman:

(bkz: seri toplamak)
  • en azından dağınık olduğunu artık kabul ediyorlar.

(bkz: ekonomide rekorlar kırıyoruz)
    (bkz: ehonomi çoğ eyi)

edit: bir psikoloji öğrencisi olarak olaya yorum getirmek istiyorum. bir sorun olduğunda kendinize “acımadı ki acımadı ki” dememelisiniz. sorunu çözmek için sorunun varlığı önce kabul edilmelidir. canınız yanacaksa yanmaması için yüreğinizi soğuk tutmamalısınız. o acıyı görmezden gelmemeli hüznü yaşamalısınız. çünkü acıyı taze taze yaşamazsanız daha sonra faiziyle acı çekersiniz. bilinçdışınıza girerse daha kötü. ekonomi için de hala rte’nin cahil cesaretiyle ve gereksiz özgüveniyle(ki bence manik epizod ve narsistik tanı kriterlerini sağlayan bazı negatif davranım ve düşünceleri sebebiyle) hala üstten bir bakış sezinlesek de sorunu kabul eder bir ifade söz konusu.

en başında paraları betona gömerken yapma etme diyen uzmanlara kulak verilseydi o zaman belki bunları da yaşamazdık. şimdi felaket başa geldikten sonra sanıyorum nitelikli bir eğitim bakanını göreve getirme kararı almış. ama hazinede yine bir kadrolaşma hakim. hükümete tavsiyem sorunu kabul etmeniz çok güzel bir davranış. şimdi ülkenin ekonomisinin canı en çok nerede ve neden yanıyor onu tespit ediniz. unutmayın, dışarıdan kuvvet ithal ettiğiniz sürece sorunlarda kalıcı bir çözüme ulaşamayacaksınız. seçim öncesi ingiltere’ye borç para için gidildiği söyleniyor. bu detayları minimuma indiriniz. atatürk’ün ham maddesi ülkede olan maddeleri işlemek üzere fabrika kurma hedefi psikolojik zeminde de son derece doğru bir harekettir. bu açıdan tarımda dışa bağlılığı azaltıp(mümkünse sıfırlayıp) sigara, şarap, rakı gibi katma değeri ve getirisi yüksek ürünlerin ihracatına önem verilmelidir. yenilenebilir enerji yatırımlarını da uzun vadeli yapabilirsiniz. binlerce uzmanınız var. en problemli alanların tespiti ardından hızla yerinde çözüm ve üretime geçilmesi 2-3 sene içinde rahatlama emareleri gösterecektir. tam bir sağlam ekonomi kurulması için herşeyin bilimsel zemine dayalı yapılmasına bağlıdır. şayet olursa 50 sene içinde saygın ve prestijli bir ülke konumuna erişilebilecektir.
hesabın var mı? giriş yap