şükela:  tümü | bugün
  • istanbulda yaşayan illüstratör. kendisinden gezi direnişi ile ilgili yaptığı illüstrasyonlar sayesinde haberdar oldum. çizimler oldukça başarılı. takip edilmeli bence..

facebook sayfasına buradan, thumblr sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
  • direnis boyunca gorup asina oldugum cizgilerin sahibiymis

http://berkaydaglar.tumblr.com/

direnis gunlugu'nun cizimleri de ondan

http://direnisgunlugu.com/
  • gezi direnişi vakti yaptığı poster sayesinde takibe aldığım tarzı olan sayılı illüstratörlerden.

yer aldığı son sergi için:

(bkz: yok öyle kararlı şeyler şarkı sergisi)
  • daha çok sinemaya damga vurmuş ya da hepimizin az çok bildiği filmlerdeki temalarla birlikte, kültleşmiş karakterleri ya da en basit haliyle sevdiği modelleri sinemadan kopartmadan yeni bi' renk katara çizgiye dahil eden, iyi de eden mütevazi bi' sanatçı, net. sanat-sepet mevzusuna meraklı ama konunun kendisi dışında detaylardan çok çakozlamayan bana, oturup bilal'e anlatır gibi çizime dayalı sanata temel kavramları anlattı bi' gece vakti. tumblr sayfasındaki çoğu şeye bakıp "oha süper lan" tepkisi vermemek elde değil.

en sevdiklerim:

alien
    himmet ağbey, hehhee
    suretler
  • belliydi böyle olacağı. sıfırdan ve kimseye yaslanmadan, sadece yaptıklarıyla kendini varederek, yardırarak geliyor.

yolu açık olsun.
  • uzunca süredir instoştan takip ettiğim, işlerini beğendiğim sanatçı. iyi bir insana benziyor. ay bi de baya tatlı çocuk.
  • gerçekten muhteşem bir insan twittırdan rastgele karşıma çıkmıştı 1 sene kadar önce daha sonra yaptığı işleri gördüm hayran olmamak elde değil. önce dolmuş gözleri ile cem yılmaz ile buluşması sonrada hbo ile anlaşıp westworld çizimlerini yapması, gerçekten gördükçe gururlanıyorum böyle iyi iş yapan ve bu kadar mütevazi birini görmeyeli baya uzun zaman olmuştu. eline sağlık berkay dağlar çizimlerin gerçekten bir harika
  • bugün milliyet gazetesinde çıkan haberi ile kendisi ile akraba olduğumuzu öğrenmiş bulunmaktayım. kendisine buradan başarılarının devamını diliyorum.

buradan

(bkz: allah yolunu açık etsin)
  • başarılarının devamını diliyorum. “ayı çıkabilir
    kürt inebilir
    su bitebilir
    böcek ısırabilir
    veya yenilebilir
    doğal olun
    adam olun”