• şimdi bir gerzoya anlatır gibi anlatıyorum;

kimsenin malını, mülkünü gasp ederek bunu sevimli şekillere sokarak, toplum hassasiyeti üst noktada olan, öldürülen bir kişinin adını vererek meşru kılamazsınız. adı bile işgal, işgal ne devrimle ne insanla aynı cümlede bulunabilir, kendi içinizde çelişmeyin bari.

devrim diyorlar bir de, hay allahım. bizim beykoz'da bi evimiz var, 3 katlı, bahçeli... kimse de oturmuyor, gidin işgal edin, devrim de yapabilirsiniz, lakin kafanızı götünüze sokmaktan çekinmem, çok devrimci ruhluyumdur.
  • berkin elvan öğrenci evi nasıl kurulur? öncelikle ailesinden bu iş için izin alırsın. gidersin parası neyse toplar ve bir evi kiralarsın. sonra insanlardan bağışla vs bir şekilde orayı adam edersin. berkin elvan öğrenci evi hayırlı olsun.

beşiktaşın göbeğinde boş duran bi evi gasp edip "berkin elvan öğrenci evi" kurmak ne demek ya? o bina orada, beşiktaş gibi biyerde yarrağımın keyfi yüzünden boş duruyor olamaz. büyük ihtimal depreme dayanıklı değil, çökme tehlikesi var. mülkiyet hakkı vs olayını geçtim arkadaş, sen malsın tamam anladık da, bir sürü öğrenciyi yanına toplayıp onların da can güvenliğini hiçe saymak da neyin nesi lan? belki ev astbestli. belki evi ilaçladılar ve bisüre girilmemesi gerekiyor. ve belki de evin içersinde yuvalanmış haşereler yüzünden bir sürü kişi ısırılıp hastalık kapacak? evin bozuk paslı borularındaki suları kullanıp hasta olacak?

ya bak geçtim mülkiyet hakkını, insan sağlığı diyorum. can güvenliği diyorum. bana gelip dalyarak dalyarak occupy filan diyorlar. bak arkadaşım bu yapılan gidip gezi parkını işgal etmek gibi bişey değil. gezi parkı herkesin ve orada olma hakkını kimse senden alamaz. ama o bina herkesin değil. adamın yahut şirketin/vakfın malı. ve seni her şekilde ordan siktir etme hakkı var. eşkiya mısın öğrenci misin amk? bari ölü bir çocuğun adını kullanmayın. ayıptır ya.

benim bildiğim squat çömerek yapılıyo arkadaş. spor o. arada yapın filan beyninize kan gitsin.
  • evin bir sahibi var.
    izin alınıp alınmadığı konusunda resmi bir bilgim yok.
    terk edilmiş değildi sadece kullanılmıyordu ayrıca güvenlik gereği kapısı demir kapıyla kilitliydi.
  • siktimin anarşistleri tarafından işgal edilen ev. solcu falan demeyin şunlara olm lan. adamlar bildiğin eşkıya.

"kamulaştırma"yı da devlet yapar. gerzek gerzek konuşup da "görözökölöyö anlatır gibi anlatoyorom" demenin alemi yok.

berkin'in adını pis işlerine kılıf uydurmak için kullananlar onu tekrar tekrar öldürüyorlar başka bir şey değil!

al bunları vur cenazeye gidip parti reklamı yapan siyasal rantçılara. aynı bokun laciverti.
  • binanın bir ermeni vakfına ait olduğu söyleniyor.
  • ısrarla hukuksuzluğu savunan beyinsizleri bize gösterendir. teletabi misiniz lan siz sevgi pıtırcıkları?

hak hukuk istemeyen orospu çocukları siktirip gidebilirler ülkeden. başçalan ve ekibinin kanunsuz işlerinden kurtulmaya çalışıyoruz bir taraftan da kafasına göre takılan angutlar peydah oluyor.

gezi eylemi adı altında yapılan mallıklar kabak tadı vermeye başladı iyice. bu hareketlerin bi tık ilerisi eylemde banka ve işyeri yağmalamak. ev kurmuş da bilmem ne. hiç biriniz bi #duranadam değilsiniz. bunlar işin artık soytarılık boyutu.

o evi de örgüt evi diye basarlar tez zamanda, mağdur edebiyatı yapıp ağlamayın sonra.
  • bu uygulama, kesinlikle sıçtık tüy diktik demenin bir yoludur. devrim devrin diye tutturanlar devrimin bir mülkü işgal etmekle olacağını söylüyor.

devrim deyince üç kalıp cümle kullanan sığ üniversite gençliği olmayın düşünün okuyun biraz, devrim nasıl olur, bir çok insan yazmış çizmiş, devrimcilik kelleni önüne koymaktır. idam hükmü alacağını bile bile ordudan istifa edip red çekmektir. devrim dediğin herkesin inandığı değerleri yıkıp yıkılmayan gözükene başkaldırmaktır. isimleri kullanıp işgal etmek değil, bir çocuk öldü haksız yere işiniz örgütlenip, bunu insanlara anlatma yoluna gideceğinize gidip öğrenci evi altında isim kullanarak insanların tepkisini çekecek iş yapıyorsunuz.

anladık, hayatı bilgisayar başında oturmak sanıyorsunuz ancak, devrim dediğiniz şeyi yapacaksanız örgütlenecek bu işi, halka yayacaksınız, aranızda belli bir grup kafasına göre iş yapmayacak, liderleriniz olacak her kafadan ses çıkmayacak. en önemlisi saçma boş işler peşinde koşmayacaksınız hadi koştunuz çocuğun adını kullanmayacaksınız hadi kullandınız buna devrim demeyeceksiniz.

yanlış işler peşinde koşup, ne bedeninizi ne fikrinizi yormayın. ülkede kutupları ayırıp insanların tepkisini çekmeyin, birleştirmek için adım atın amk.
  • konut işgali anayasal hak falan değildir. bilakis, anayasanın konut dokunulmazlığıyla ilgili maddesine ve 3091 sayılı "taşınmaz mal zilyetliğine yapılan tecavüzlerin önlenmesi hakkında kanun"a göre suçtur.

buyurun; 3091 sayılı kanun, madde 15:

konut, dükkan, depo ve ahır gibi damlı yapılarda bu kanunun uygulanabilmesi taşınmazın fuzulen işgal edilmiş olmasına bağlıdır.
    fuzuli işgal; bir taşınmazı, sahibinin izin ve rızası olmayarak işgal etme, başka bir deyişle bir taşınmazın maliki veya onun yerine bu konuda işlem yapmaya yetkili vekil veya mümessil gibi kimselerle hukuki bir bağlantı kurmadan rıza dışı, henüz boşaltılmamış veya herhangi bir suretle boşalan damlı bir yapıya, eylemli bir durum yaratarak kendiliğinden girme durumudur.
  • anarşist bir eylemdir. yeterince yaklaşırsanız mutlaka fark edeceksiniz. bu tip eylemlere girişen ve durup durup her mevzuyu "mülkiyet hırsızlıktır" lafıyla bağlayan insanların ortak noktası düşüncelerini kendilerini daha korunaklı bir alana bıraktıktan sonra savunmalarıdır.
hesabın var mı? giriş yap