şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • alaçomar'lar tarafından gerçekleştirilmiş eylem.

  alaçomar: almancı çomarı

  büdüt: allahın çomarı bayrağımızı karıştırmasa işe yunanistan'a olmadı afganistan'a itelerdik de bayrak bozuyor işi...
 • suriyeliler türkiyede ne ise, adapte olamamış türkler de almanya’da odur. bunu yapan adamın bir hayat gayesi var mı, bunu ne için yaptı, yapmak ona ne kazandırdı cidden cevaplarını kendi ağzından duymak isterim.

  edit: kastım; yıllardır adapte olamamış, kendini eğitmemiş, çoluğuna çocuğuna da aynı eğitimi veremeyip çomarlık kanına işlemiş görgüsüzlereydi. genelleme yaptığım için kendimden utandım resmen. sürçülisan ettiysek affola.
 • gurbetcilerimiz yine bizi utandirmak icin is basinda. berlin'in islek caddelerinden birinde (bkz: zoologischer garten) yayalari tehlikeye atacak sekilde drift yapan gurbetcileri iceren bir video. bari o bayragi cikarmasaydin... almanya'da turkum deyince onyargiyla yaklasilmasini en guzel aciklayan olay.

  haber linki
 • bunları alan avrupa eğitimli olanlarımızı bir sürü vizeyle uğraştırıyor. bazen diyorum bilerek mi eğitimsizleri alıyorlar. türklere karşı olan ön yargıyı arttırmak için.
 • davarlığın daniskasıdır. almanya'da alman arabasıyla almanya'da kazandığın parayla yol kesip hava atıyorsun. bir de bayrak sallayıp vatandaşlarının da senin gibi davar damgası yemesini sağlıyorsun. tebrik ederim allah'ın belası. bir de bunu gitmiş şehrin en turistik yeri olan zoologischer garten'da yapmışlar. sadece almanlar'a değil yani tüm dünya'ya davarlığını sergilemiş. sonra türkleri sevmiyorlar diye ağlarlar. seni kim sevsin?
 • bu tarz geri zekalılık yapan tüm gurbetçilerin varsa alman vatandaşlığını iptal edip, aracına el koyduktan sonra ülkeden temelli sınır dışı etmeleri lazım.

  gelsinler burada bizimle beraber yaşasınlar.

  o zaman belki akıllanırlar diycem ama çok zor.
 • çomar her yerde çomar. gece gerdeğe gireceksin diye yol kesmek nedir. git konvoyunu insanca yap. buna laf eden yok. ama yol keesip milletin haklarına engel olamazsın

  geçen sene de böyle bir konvoya hatrı sayılır cezalar verilmişti diye hatırlıyorum. akıllanmamışlar demek ki. umarım yüklü cezalar alırlar
 • gerçekten kısırlaştırmalık bir toplumuz.

  ulan bir yıldır g. kore'deyim, adamların yaşam tarzına onlardan çok saygı gösteriyorum. herkes mutlu mesut yaşıyor. zaten pek türk de görmedikleri için tarihte yaptığımız güzelliklerden dem vurup tekila falan ısmarlıyorlar gecelerde. saygı, hürmet eksik omuyor hem benden hem onlardan. bunları falan görseler yeminle afaroz ederler.

  çomarlık cidden kötü bir şey. davar herifler ya.
 • avrupa'nın suriye'lileri türk'lerdir...
  (bkz: maalesef)
 • utanç verici bir durum.
  türk bayrağını görmesem araplar yapıyordur diyecektim.
  bu davarlar adına almanya'dan özür dilerim

  edit: türkiye bu kişiler ile ilgili " ülke itibarını zedeleme" konusunda yasal işlem yaparak almanya'dan özür dilerse eğer, türk halkı ile ilgili kitlesel düzeyde çirkin algı oluşturmak yerine bir kaç zibidinin olumsuz davranışı olarak konu kapanabilir.

  edit 2: aklıma geldikçe çıkıp geliyorum. abi gerçekten yoruldum. hem kendi ülkem de hem de ülke dışında gurur duyacağım haberler yerine böyle abuk subuk olaylara tanık oluyorum. birileri adına utanmaktan sıkıldım artık.
  göz estetiği ile bir değişiklik yaparak japon vatandaşı olup kurtulacağım sizden.
  çakma japon olarak en sevdiğim çiğ köftemi ve kebabımı kalbimin bir köşesinde bırakarak, çiğ balık yerim, kalan her şeyide sineye çekerim. göt oğlanları!