• türkiye'nin eski işletmelerinden biridir.
    market raflarında görürdük ama markayla tanışmamız altın elbiseli adam'ın skytürk kanalındaki programına sponsor olduğunda tanıdık.
    programa destek olsun diye aldığımızda ise anne turşusuyla neredeyse aynı lezzette olduğunu görünce pek sevdik.
    kornişon turşuları biraya eşlik etti. jalepenoları kuru fasulyelerin yanında yoldaş oldu.

geçtiğimiz haftasonu ise altın elbiseli adam'ın partisinde yine ana sponsor olarak çıktı karşımıza.
    üstelik bu sefer partiye özel turşu suyu vardı ki bütün etkinlik boyunca iç iç bitmedi.
    turşu bidonlarında buzun içine yatırmışlar, böyle demir gibi soğuk turşu suyu hararet yaptırdıysa da ilginç şekilde insanı enerjik hissettirdi.
    sonradan etkinlikte söylediler ki turşu suyu, spor yaptıktan sonra vücuttan terle kaybolan elektrolizin yerine geçiyormuş ve bu noktadaki en doğal gıdaymış. spor sonrası vücuttaki tuz ve su kaybından dolayı meydana gelen krampların önüne geçiyormuş. öyle ki amerika'daki spor müsabakalarında özellikle amerikan futbolu, basketbol gibi spor dallarında powerade gibi sporcu içeceklerinin yerine geçmeye başlamış.

hatta bizzati partide gördüm ki bağırsaklarındaki tüm kötülükleri içinde tutan ve rahatsızlık yaşayan arkadaşım turşu suyu içtikten sonra akşama kalmadan tüm kötülüklerin söküldüğünü söyledi. turşu suyunun gerçek zamanlı bir etkisine de şahit oldum yani.

özetle berrak turşuları türkiye'nin tek motosiklet programının her daim yanında olmuş, türkiye'nin köklü firmalarından biridir.

http://www.berraktursulari.com.tr/
    https://www.facebook.com/berraktursulari
  • çılgın facebook grubuyla sevenleri bir araya toplanıyormuş.
    evet bir turşu markası düşünün ki ne kadar sevilmiş, nutella gibi, uludağ limonata gibi fan'ları oluşmuş.
    vallahi bu turşu işi sözlükte tutarsa nutella'dan, browni intense'ten sonra fenomen olur.

naçizane fikrim, fenomenliğe giden yol turşu suyundan geçer...
  • gedelek'ten çıkmadır, her iyi turşu gibi.
  • uzun suredir altin elbiseli adama sponsor olmasiyla gonulleri fethetmis tursu markasidir.bugun ilk defa internet adresinden siparis vererek aldigim salatalik tursularinin tadiysa gercekten benim gibi tostun hamburgerin icinden bile tursuyu cikarttiran bir tip icin bile mukemmeldi. aea'ya sponsor olan bir markadan zaten kotu bir sey cikmasi beklenemezdi:)) temennim sudur ki urunlerine yurdun her yerinde daha kolay ulasabilsin.
    edit:birkac tursuyu denedim vee su ufak tefek salataliklardan olusan en mikemmeli. şiddetle onerilir. bkz.
    edit:alsancak macro center'da da bulunuyormus.dun denk geldim hemen attim cantaya.
  • sırf altın elbiseli adam* programına sponsor olduğu için evime aldığım turşu markası.

güzel ya valla, ben beğendim.
  • sarımsak turşusunda klasmanının lideridir.
  • (bkz: dobipa sos)
  • çubuk usulü turşusunu geç keşfettiğim için üzüldüğüm turşu markası.

altın elbiseli adam yanılıyor olamaz zaten..
  • bu sezon altın elbiseli adam sponsorları arasında adı anılmayan firma.

nedeni, nasılı, niyesi hakkında bir izahat da mevcut değildir.

peşin edit: merak edenler aea 4. sezon canlı yayın başlangıç ve bitişindeki sponsor teşekkürleri kısmına göz atabilir.
hesabın var mı? giriş yap