• tekrar kararını sağlayan tek bir gerçek var; rte!
    kumpas olmasa bile bu olayı kumpas yapacak tek bir gerçek var; rte!
    aziz yıldırım'ı kurtaracak tek bir gerçek var; rte!
    fikret orman'ın elini bağlayan tek bir gerçek var; rte!
    futbolumuzun, sporumuzun, ülkemizin bağlı olduğu tek bir adam var; rte!

kumpas değil örtbas!

şimdi dağılın!
  • ulan adamlar korkudan hocasının evindeki şişeleri photoshop ile yok ediyor. siz neyin dik duruşundan bahsediyorsunuz. beşiktaş maça çıkacaktır.
  • bir fenerbahçe’li olarak desteklerim. kusura bakmasınlar eğer ev sahibiysen konuğunu en iyi şekilde ağırlayacaksın. taraftarlardan bu işe kim karıştıysa ömür boyu müsabakalardan men etmedikçe maça çıkmasınlar. ayrıca şenol güneş dediğiniz adam türkiye’yi dünya üçüncüsü yapmış bana göre türkiye’nin gelmiş geçmiş en kaliteli teknik direktörüdür. çocukluğumuz bu adamın yönettiği milli takımı dünya üçüncüsü yapmasını izlemekle geçti.

böyle başarılara imza atmış ve türk futbolu için bu kadar değerli bir adam bir türkiye kupası için böyle bir numara yapmaz. benimde kafama bir şeyler atsalar bende maçı terkederdim.

ayrıca teknik direktörün suçu ne arkadaş futbolcuya atsan neyse ama adam oyuncu değiştirdi diye mi attınız. ki beşiktaş taraftarı, teknik direktörü ve başkanıyla çok kaliteli bir takım. bizde ali koç başkan olmadıkça bu olaylardan daha çok yüzümüz kızarır. bu magandalara sert önlemler şart. maça gitmiyoruz sırf şu holiganlar yüzünden.
  • bir arkadaşın yazdığı üzere ilgili maddeyi tekrar buraya eklemek isterim.

tff sitesinde, 2017 – 2018 sezonu türkiye kupası müsabakaları statüsü'nü incelediğimizde, konuyla ilgili alttaki maddeyi görüyoruz.

madde 8 – sair hükümler
    (1) türkiye kupası müsabakalarında yer almaya hak kazanmasına rağmen müsabakada yer
    almayan kulüp hakkında, hükmen mağlubiyet kararı verilmekle birlikte o sezonki türkiye
    kupası müsabakalarından ihraç edilir ve takip eden sezonda türkiye kupası’nda yer
    alamaz. ayrıca, türkiye kupası’nın ticari haklarından elde edilen gelirlerin dağıtımına
    ilişkin olarak hiçbir talepte bulunamaz.

yani sonuç olarak diyor ki eğer müsabakaya çıkmazsan, kupadan hem bu sene hem de sonraki ihraç edilirsin.

özellikle bazı gazetelerde paylaşılan, puan düşürme gibi ekstra yaptırımlardan bahsetmiyor. o gazetelerin paylaştığı, futbol müsabaka talimatnamesinin 24. maddesinde belirtilenler kupa maçları için geçerli mi belirtilmemiş.

şöyle bir cümle geçiyor maddede. "...müsabakaya çıkmayan veya başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir..."" bu cümlenin sonunda geçen ibareye dikkat edin. "...galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir...". bu cümleden anlayacağımız üzere, bu madde lig maçı için geçerlidir, çünkü kupa eleme maçında, galibiyet halinde puan verilmez.

eldeki iki maddeye baktığımızda, beşiktaş'ın maçtan çekilmesinin tek sonucu bu sene ve önümüzdeki yıl, türkiye kupasından ihraç edilmektir. bir beşiktaşlı olarak ben, bu sonucu kabul ediyorum. asil beşiktaş'ımı, bu organizasyonda görmek istemiyorum.

tabi yine de, kulüp iyi araştırmalı. aptal bir puan cezası yok olduğundan emin olunmalı. sonucunda da beşiktaş maça çıkmamalıdır.

fikret orman'ı çok sevmekle birlikte, böyle bir karar verecek cesareti kendisinde göremediğimi de belirtmek isterim.

bu nedenle şenol hocama ve futbolculara sesleniyorum. maça çıkın ama oynamayın.dimdik sabit durun, fener kendisi oynasın. isterse fenerbahçe atsın golleri. 20-0 bitsin. çünkü adım gibi biliyorum ki çomar fenerliler gidip gol atar. bu asil duruşu anlayacak onur onlarda bulunmaz.

her koşulda bu kaypak düzene bir duruş sergilemiş olursunuz.

beşiktaşlı olmak da bunu gerektirir.
  • türk futbolunun ne halde olduğunu göstermek ve dibine kadar siyasetin karışmış olduğu tff'yi dünya'ya rezil etmek için yapılması gereken şey;

maça çıkıp sadece santralarda topa dokunmak. onu da fabri yapsın hatta. bu saatten sonra önemli olan bir tepki bir duruş sergilemek. onu da yapamıyorsak yazıklar olsun zaten bize.

hem bakarsınız aziz yıldırım "bakın görüyorsunuz biz beşiktaş'a 60 tane gol attık" diye diye seçimi de kazanır.*
  • yıllar önce şöyle düşünüyordum (bkz: #39490868) ama bu gün şahane bir tivit gördüm ondan alıntı yapayım "beşiktaş siksin ananızı".
    edit: bence de çıkmasın veya paf takım çıksın, hiçbir şey olmamış gibi çıkıp maça devam etmemeliyiz.
  • bence yapılacak en iyi hareket, maça çıkıp maç sonuna kadar hareketsiz beklemektir. bu çok daha büyük tepki olur diye düşünüyorum.
  • bence bir kere daha düsünülmeli, neden?

sahaya cikip, hareketsiz durup protesto edersen, aksama bütün yabanci tv'lar bu protestoyu duyurur. cünkü ortada bir görüntülü protesto durumu olacak. sahaya cikmazsan bunu tr disinda kimse bilmeyecek.

bu arada besiktaslilar dikilirken, fenerlilerin bize gol atacagindan eminim.

hem rakibini rezil edersin, hem de, "bjk sahaya cikmadi" diye yaptirim uygulanamaz.
  • sahaya ciksin 30 dk boyunca çimlere oturup çekirdek citlesin, oyun oynasin beşiktaş . fener ve aykutta 40 ile 50 gol arasi atip mutlu olsunlar.
hesabın var mı? giriş yap