• galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımı ile türkiye'nin en başarılı spor şubesi. her sene galatasaray ve beşiktaş dünya ve avrupa şampiyonu oluyor. ne yazık ki medyada pek yer almıyorlar. bugün mutfağa su almaya gitmeye üşendiğimiz, yorgunum, bacaklarım ağrıyor diye daha yakında birisinden istediğimiz dünyada adamlar tutmayan bacaklarıyla avrupa şampiyonu ya da dünya şampiyonu oluyor.

kesinlikle gururlandıran takımdır. helal olsun hepinize. tekerlekli basketbolda dünya çapındaki tüm kupalar türkiye'ye.
  • yine avrupa şampiyonu olmuştur. ben bu ilgisizliğe ne küfürler edeyim bilemiyorum ayrıca demir pençeler avrupa' da beşiktaşın 2. kupasını getirmiştir.
  • 2010'da ikincilik, 2011'de şampiyonluktan sonra, bu sene de avrupa şampiyonu olarak bizi mutlu eden takımımız. eyvallah abiler, daha nice şampiyonluklara.
  • beşiktaş yerine fenerbahçe yazsaydı burada entry sayısı binleri bulmuştu. maalesef türkiye'de futbol dışı branşlara ilgisizlik hakim. yavaş yavaş olacak diyoruz da 2 sene üst üste avrupa şampiyonu olan, üstelik apayrı bir mücadele veren sporculara bu ilgisizlik umut bırakmıyor insansa.
    size helal, sizi göremeyenlere yazıklar olsun.
  • en az kendi aslanlarimizin kupalarina sevindigim kadar sevindim. yok sayildigin bir ulkede, cok ama cok onemli bir basaridir bu.
  • avrupa'da kupa getirebilen tek şubemiz. her oyuncusuyla teker teker gurur duyuyoruz.
  • kaldığı yerden devam edip, üstüne koyarak oynayan ve bir kez daha şampiyon olan takım.
    engelleri aşarak, mucizeler yaratan her birinize teker teker binlerce kez şükranlarımızı sunmak gerek. azmin, umudun ışığısınız.

bir galatasaraylı olarak gurur duydum. helal olsun sizlere!!!
  • engelsiz yürekleri ve cesaretleriyle başta beşiktaş kulübü olmak üzere ülkemize bir avrupa şampiyonluğu getirmiş takımdır.

kendilerini tebrik eder, başarılarının artarak devamını dilerim.
  • az evvel fenerbahçe tv'den avrupa ikincisi olduklarını öğrendim.

kendilerini çok çok tebrik ettikten sonra, bu başarının kısaca özetini de vereyim.
    4'erli 2 grubun yer aldığı andre vergauwen turnuvasında kendi grubunu 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile ikinci tamamlayıp yarıfinal'e çıkmışlar..

beşiktaş:74 gsd anmic sassari:62
    cs meaux:58 beşiktaş:54
    beşiktaş:71 roller bulls st. vith:34

yarıfinal'de ispanyol takımı mideba'yı 74-57 yendikten sonra geçtiğimiz sene çıkamadıkları finale çıkmışlar..
    finalde de, daha evvel grupta tek yenilgisini aldığı cs meaux takımına 65-56'lık skorla tekrar yenilerek turnuvayı ikinci tamamlamışlar.
  • avrupa şampiyonluk başarısı satır aralarında yer bulan takımdır.

kimilerinin başarıları manşetlere çıkar günlerce konuşulur, kimilerinin de başarıları satır aralarında yer bulur ama gözlerin görmediği binlerce engelliye umut ışığı olur, hayata bağlar. helal engelli kartallar..
hesabın var mı? giriş yap