• olmuş olan olumsuzlukları getiriyorsa bu ayrı bir konu ve sanırım tüm insanlar bundan muzdarip.

olmamışları getiriyorsa ve sürekliyse bir psikolog/psikiyatr yardımıyla pırıl pırıl bir kafaya ulaşılması en doğrusu olacaktır belki de.

bir de kişi bu durumdan içten içe zevk alıyorsa, tam evlere şenlik.
  • kitap okumak seyahat etmek gerek böyle durumlarda. biraz hayata teneffüs etmek. aynısı bazen bende de oluyor. için daralıyor en ufak şeyde aklıma olur olmadık şeyler geliyor. bir labirent içerisine giriyorum. sonra yolculuğa çıkıyorum kendi gündemimi değiştiriyorum beynimi resetliyorum. yapın iyi gelecek.
  • zaman zaman herkese olan durumdur
    açık havada düzenli yürüyüş (günde yarım saat misal ), nefes egzersizleri ve düzenli uyku ile bol su tüketimi ve pek tabi dengeli beslenme bir süre sonra bu durumdan kurtulmanızı sağlayacaktır
    ha bir de sigara ve kahve alışkanlığınız varsa bir süre de olsa uzaklaşmak işinizi kolaylaştırır
    denendi ve işe yaradı
    unutmadan, toksik insan dediğimiz negatif ve enerji emen insanlardan da uzak durun
    geçmiş olsun
  • karamsar insanlarda olduğunu düşündüğüm olay. tecrübe edinmek için de olabilir. kişiden kişiye değişir kimi üzülür kimi ders alır
  • olumlu şeyler için plan yapmaya gerek olmamasından kaynaklanan durumdur. beyin gelecekte gerçekleşebilecek olumsuz olasılık senaryolarını ele alarak bunlar için plan üretir ve bu şekilde birey hayatta kalma olasılığını maksimize eder.
  • bir insan sürekli kendi geleceğiyle geçmişiyle ilgili nasıl sürekli olumsuz düşünüp kendini depresyona sokup sonrada ölmek ister. bu hastalık mıdır?
hesabın var mı? giriş yap