• yazı dilinde "attention passengers, this is your captain speaking!"dir.

edit: ne kadar da öfke ve nefret dolusunuz lan. hatta len. biraz gül gül.

edit: başlık başa kalmış!
  • hava trafik kontrolörü olmaktır. iniş için izin isteyen uçakları kafasına göre indirir, indirmediklerini de havada tur attırıp daha sonra indirir.

edit: pilotlar damlamış hemen. asdsgd. olum hava trafik kontrolörü in demedikçe bir yere inemezsiniz. havanız kime ulen? böyle düşmez, havada tur ata ata uçağı düşürürsünüz yakıtsızlıktan. *
  • bazı durumlarda takipçi kasmaktır. bir sonraki aşama dizilere filmlere kapağı atmak.

siz okuyun, çalışın it gibi, para biriktirin.

biraz güzel bir vücudunuz olması bazı şeyler için yeterli aslında. sorsalar fırsat eşitliği var dersiniz.
  • her kadın kendi vücudunun erkekler üzerindeki etkisini ve kadınlar arası rekabette fiziksel özelliklerin önemini bilir. bu yeni doğan balığın yüzmeye başlaması gibi temel bir içgüdüdür. tüm vücut hatlarını belli eden kıyafetler, dekolteler, fiziksel olarak kusursuzlaşma çabaları bu rekabette öne geçme isteğinin sonucudur.

kendisini anlamaya çalışan her insan, yaptığı her şeyin bir sebebinin olduğunun farkına varır. bu sebepler de genelde başkalarını etkilemeye dönük çabalardır.

biraz kendinizi anlamaya çalışın. anlıyorsanız da bunu gizlemek için saçma sapan bahanelere başvurmayın. insan insanı bilir ve anlar. erkek kadını neyin etkilediğini, kadın erkeği nasıl etkileyeceğini bilir. bu genlerimize işlenmiş kodlar ile doğumdan itibaren bildiğimiz bir bilgidir.

bu durumu kontrol altına almaya çalışmak, çeşitli öğretiler, inanışlar, prensipler nedeniyle yokmuş gibi davranmak insan olmamızın bir sonucu. bizi hayvanlardan ayıran bir bilincimiz var ve bunu kendimizi inkar etmeden ama ilkel dürtülerimizi de kontrol altına alabilecek düzeyde kullanmalı ve geliştirmeliyiz.

gerizekalı editi: canım öyle istiyorcu tayfa için bir örnek vereceğim; mesela durup dururken veya ne bileyim yemekten sonra falan canım tatlı çekiyor ve çok güçlü şekilde bir tatlı yeme isteği duyuyorsun ya işte o canının tatlı istemesinin bir sebebi var. sen bu istegi bilinçli olarak giderir veya gidermezsin ama o güçlü istegi hissedersin. bu da öyle bir şey işte. içinde bir ses sana bunları yapmanı söylüyor ve sen bunları yaptıkça üzerindeki ilgi artıyor.

azıcık beyninizi çalıştırın.
  • lan bıkmadınız şu geri zekalı muhabbetlerden. gelip otomatik savunmalar falan...

içinde "kız", "kadın", "bayan", "dişi" geçen cümlelere karşı ne kadar hassassınız lan. bir kadın da çıkıp "götü güzeldir, göstermek istiyordur" desin, ne olur mesela bunu söylese? bir başka kadın da "memelerinin güzel göründüğünü düşünüyordur", "özgür olduğunu belli ediyordur" falan desin hatta. ama olmaz, hemen inkar! yani sanki bunun ya da daha ötesi için fotoğraf paylaşan kadın yokmuş gibi hareketler ileri itici duruyor. ama dikkat, "tek amaçları bu" demiş değilim, atlama hemen. "bunlar da oluyor" diyorum. mesela birileri de bu itirafı duymak istiyor demek ki.

niye hemen "sana ne" kafasında bir açıklama geliyor? konu bu değil ki. konu "kışın palto ile fotoğraf paylaşmak" ile de aynı değil. kadınlara sorsak, o kışın giydiği paltoyu giymekten rahatsız olacağı hiçbir ortam yoktur (tarzı karıştırma). yani "bunu giyemem, orada şu kişiler var" gibi bir cümle kurmaz. bırak bikiniyi, bir mini eteği bile giymek istemeyeceği bir sürü ortam vardır. ee, nasıl bir aynılık bu? demek ki onu mini etek ya da kısa şort giyerken görmesini istemediği "birileri" var bu kadının.

doğru, konumuz "bikini" ama aynısını diğer "detay gösteren" kıyafetler için de otomatik dile getiriyor herkes. e hadi sadece bikiniyi ele alalım. plajda, otelde falan giymekte sorun yok. herkes öyle giyindiği için kimse "nedir bu ya!" falan demez. (gerçi diğerlerine göre çok daha "ince" bir bikini giyen kişi için diyenler olacaktır.) şimdi, sen bu bikinili halini sosyal medyada paylaşınca ne oluyor? o ortamdaki ile eşit bir görüntü olmadığı kesin. işte, birileri de bunun sebebini soruyor. kasmayın ve "bu fotoğrafı 'herkes' görecek, benim aklım almıyor" falan diyen birisine de ses etmeyin.

bu arada, bunun cevabı gerçekten de "sana ne" değil. "sana ne", "bikinili fotoğrafını paylaşmamalısın"na karşılık söylenir.

"sana ne, istersem paylaşırım, istersem paylaşmam!"

bak, nefis uydu.

ama mesela ben cümleye şöyle başlıyorum: "bence 'bazı' kadınların bikinili fotoğraflarını paylaşma amacı..."

e birisi de araya girip "sana ne" derse olmuyor işte. sana "oluyor" gibi geliyor ama yok, olmuyor. buradaki "sana ne"nin anlamı şu aslında: "söylemek istemiyorum".

ilgili,

(bkz: mini etek giymenin mantıklı açıklaması/#102112930)
  • basligi acanin anasina kufur ettirmektir.

ana kutsaldir yavrum boyle sacma sapan basliklar acip ananizi orta mali yapmayin e mi evladim.
  • iyi bari bikini giyen kızın asıl amacı'nı düşünene göre bir miktar daha evrilmişsiniz. aferin lan çomarlar! hizaya geliyorsunuz yavaş yavaş.
  • boşveriniz efendim . siz kendi amacınızı sağlamlaştıriniz... hayat güzel dışarda kuşlar çiçekler var...
  • yakışıklı erkekleri kendine çekip ciftlesmektir evolution rulez baby
hesabın var mı? giriş yap