• osmanlı imparatorluğu kurucusu osman bey'in hocası şeyh edebali'nin ismini alan üniversitedeki ağaç kıyımı. kıyamet günü de olsa elinde bir fidan varsa onu dik diyen bir peygamberin ümmeti olduğunu iddia eden çomaristanda yaşanmış olaydır. sözlükteki aktroll yavş(ak)lar iki kelam etseniz bu rezilliğe olur mu? gerçi kime söylüyorum vicdanınız kurumuş sizin.

böyleydi böyle oldu fotoğrafı link~

http://t24.com.tr/…si-150-agac-dumduz-edildi,360835
  • 2 resim arasında açı farkı var. evet 1 tanesine bile dokunmamalı ancak haber editörü prim yapmış. sadece detaya takıldım.
  • hiç bir vicdana sığmayan olay. bunu akıl eden de, uygulayanda da vicdan yok. bunu bir kere daha anladım.
    her şeyi geçtim, bilim yuvası(!) olma iddiasındaki bir mekan bu katliamı niye yapar.
    habare göre 30 yıl once dikilmiş 150 çam ağacı. çok mu gerekliydi oturma alanları? o ağaçlar kullanılamaz mıydı o amaç için? o taştan yer olmazsa insanlar oturamaz mıydı? varsın oturmasınlar.

yıllar önce babamla köyde oduna gitmiştik de babam genç bir meşe ağacını kesmişti, ama pişmanlığını anlatamam, annem de kızmıştı babama bu ağacı niye kestin bir sürü kuru ağaç var diye. babam kendini nasıl kötü hissettiyse artık iki gün hasta yatmıştı evde sanki birini öldürmüş gibi. doğaya karşı vicdanı ilk kez onda gördüm.
    inandığınız her nasıl bir ilahi güç varsa size gerekeni yapsın. bu yaptıklarınızla doğa hiç birimize iyi davranmayacak yakın gelecekte ben onu biliyorum.
  • korkunç beyinlere sahip korkunç insanların yaptığı kıyım.
    üniversite ortamı dediğiniz alan çimlerde yayılmaca, arkadaşlarla takılmaca, bir kaç içerisinde geçeceğiniz gerçek dünyadan önce hem ilim hem de bilim aldığımız o güzel yuvadır.

üniversiteleri betona çeviremezsiniz, hele o 30 yıl boyunca orada gölge ve oksijen vermiş o güzel canlıları bir çırpıda katletmek nasıl bir olaydır!

kimse de dememiş mi biz bu betonları neden yapıyoruz diye, gerçekten inanamıyorum.
    umarım sizin de hayat damarlarınız umarsız bir neden uğruna böyle elinizden gitmez.
  • çıkar birileri biz kesilen ağaçların yerine bir kaç milyon ağaç diktik der ve konu kapanır.

bir de yaptıkları şey de bir boka benzemiyor. ağacın diplerine banko koyardınız olur biterdi ne gerek vardı bu kadar ağacın kesilmesine.
  • basın açıklaması yapma işini çok güzel beceriyorlar.
  • basın açıklamasını okudum. katiyen kesilme yok yer değiştirme var denmiş. ağaçların taşınması suretiyle boşaltılan alan sosyal faaliyetlerde kullanılacak bir alan olacaktır denmiş.
    benim anladığım. ağaçları kendilerininde bilmediği bir yere göndermişler. kaç ağacın gittiğini kaçının hala yaşadığını bilmiyorlar. ağaçları gönderip ağaçtan yapılma gölgeliklerde tost yiyip havuza bakacaklarmış.
    ben bu inşaat sevdasını anlamıyorum senin tüm lablarında tüm cihazlar ekiplar tamam mı? hiç mi eksik yokta sağa sola havuz yapıyım beton atayım kafasındasın? ceker ocaklar, kimyasal dolapları, sem xps ftır cihazları, hücre kültürü odaları vs hepsi tamam? hayır boğaziçinde bile tam anlamıyla her şey tamam değilde, siz de tamamsa tebrik edicektim.
hesabın var mı? giriş yap