• akp imam hatip dayatması ve özel okul teşviki ile havuç ve sopayı öyle güzel kullandı ki laik kesim bir kere bile “bir dakka lan anayasal olarak ücretsiz ve şeriatsız eğitim hakkımız var bizim” demedi.

sistemin dışına itilmeyi ayrıcalık zannetti. şimdi cizye gibi laiklik vergisi ödüyor.
  • çocuk o parayı faize koysa zaten hayatı kurtulur amk okul okusa alacağı asgari ücret.
  • 40 yaşına yaklaşan çocuksuz bekar olarak iyi paraymış deyip kolaylıklar diliyorum . eyyorlamam bu kadar.
  • çocuklar şeriat eğitimi almasın diye ödenen ücrettir.
  • devlet okullarını nasıl daha iyi yapabiliriz diye düşünmek yerine, nasıl daha az para vererek özel okula gönderebilirizi düşündüğümüz için geleceğimizde iyi hiçbir şey olmayacak.

özel okul diye bir sistem olmasa, zengin vatandaş da çocuğunu devlet okuluna göndermek zorunda kalsa, özele 600 bin vereceğine devlet okuluna 50 bin yardımda bulunsa ve bunu her zengin yapsa, garibanın çocuğu da zenginlerin desteğiyle gelişen okullarda okusa, istisnasız herkes daha iyi imkanlarla eğitim alsa, iyi olmaz mı?

olmaz evet. öğretmenin tatili, doktorun maaşı, özel okulun taksidi... buradan devam.

edit: duyarlı insanlar mesaj atıyorlar fikir alışverişi yapıyoruz. gördüğüm kadarıyla kilit nokta şu: tamam da nasıl olacak?

öncelikle bir fikrimiz olacak. ne istiyoruz? daha iyi eğitim. eğitim bu ülkenin en önemli meselesidir ve kesinlikle enerjimizi üzerinde harcamaya değer bir mevzudur.

bizleri yöneten yöneticilerden eğitimle ilgili fikirlerini talep edeceğiz. bize nutuk atmaya gelen siyasilere eğitimi soracağız. planlarınızı anlatın diyeceğiz.

gelen yoksa mail atacağız. telefon edeceğiz. internette gündem oluşturacağız.

eğitimi güçlendirmeye çalışanları destekleyeceğiz.

eğitimi esas gündemi yapmayan, eğitim için çalışmayanları desteklemeyeceğiz.

kısacası bunu talep edeceğiz ve baskı oluşturacağız. bu konuları konuşacağız, gündemimiz eğitim olacak.

gündemimiz öğretmen tatili, doktor maaşı, bilmem ne fiyatı olmaktan çıkmalı artık. zaman gerçekten aleyhimize işliyor. doğru şeyleri konuşmaya başlamalıyız artık. vaktimizi iyi ve faydalı şeylere harcamalıyız.

halk talep etmezse sistem başıboş sürüklenir gider. sonunda milli eğitimimiz birkaç sivil toplum kuruluşunun elinde oyuncak olur. hepimiz zarar görürüz.

biz daha iyisini hak ediyoruz. zamanımızı topluma faydalı olacak işlere harcayalım ki bir şeyleri iyi yönde değiştirebilelim.
  • zenginler iyi eğitim alsınlar diye verilmiyor o para. fakirlerden uzak dursunlar diye veriliyor. eğitimi iyidir, kötüdür orası tartışılır ama asıl amaç bu.

bu tipler parayı faize koy gibi fakir rüyasında yaşamıyorlar maalesef.*

bu çocukların okuyup öğretim görevlisi olacağını düşünen var ahahaha.
  • orta sınıf sahneye veda ediyor. tatili kıstık, kıyafeti kıstık, dışarıda yemeyi kıstık. bir çocuğun eğitimi kalmıştı çok şükür nefes alıyoruz.
  • okula 600 bin veren veli, akşam çocuklarının saçma salak tiktoktan öğrendiği hareketleri sergilediğinde acaba ne düşünüyorlar. çok merak ediyorum
  • devlet okuluna gönderip her ders için özel hoca tutsak artı üzerine piyanodur bateridir bilimum farklı dersler alsak çok daha mantıklı bence.
  • parayı şuna yatirsın hayatı kurtulur diyenler çocugun hayatını babası hatta muhtemelen dedesi kurtarmıs zaten maddi olarak. okusun da ögretmen olsun muhendis olsun eli ekmek tutsun kafasında değil tüm veliler. bunu anlamak için bir kere olsun ciddi para kazanmanız lazım. o zaman size doktorlar sağlık işçisi, pilotlar ucak şoforü gibi gelecek.
hesabın var mı? giriş yap