• kendini geliştirmek isteyen, ilgili olduğu alanda daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen, herhangi bir zanaatim yok ama olsa ne güzel olur diyen, bir iş sahibi olmak istiyorum diyen; uluslararası mecrada çok fazla örneği olan (örn: udemy, ehow gibi onlarca online kurs) güzel ama ingilicçe dediğiniz için girip de öğrenemediğiniz dersleri bu platformdan öğrenebilirsiniz.

"grafik tasarımı, web sitesi geliştirme, yazılım geliştirme, dijital fotoğrafçılık vs. " gibi başlıkları içeren en az 100 dersi online platformda verme amaçları var.

ne kadar genci yaşlısı varsa bir göz atmalı bence.
  • hem ücretsiz hem online hem de odtü imzalı sertifika veren harika site. zor insanlarla baş etme, kriz yönetimi, kişisel stres yönetimi, liderlik gibi sosyal sertifikaların yanında photoshop, web tasarımı, tasarım, programlama, yeni teknolojiler gibi teknolojik sertifikalar da bulunan geniş bir yelpazesi var. şu an 15 dersim var, 2 tane dersimi tamamlayıp sertifikamı aldım. resmen sömürüyorum siteyi. bilgi sahibi olmak, kendini geliştirmek için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsat. umarım bu tarz eğitimler ülkemizde daha da gelişir.
  • herkes kendini geliştirmekten filan söz etmiş ama benim gibi aylardır işsizlikten sürünen biriyseniz iş bulma kapısı olarak da görülebilir o sertifikalar. tek merakım iş yerlerinin bu sertifikaları ciddiye alıp almadığı. neyse, en azından iki satır bir şeyler öğrenmiş olurum...

(bkz: denemekten ne çıkar ki)
  • baya baya ödev veren sınav yapan sonrasında da sertifika veren yaklaşık 30 dakika önce haberdar olduğum platform. gittim 34 ders ekledim sayfama 34günde almayı planlıyorum.(tabi ki muhtemelen çok daha uzun sürecek) formasyon ve aöf sosyolojiden sonra anneme bundan da bahsedince kızım iyi misin moduna geldi kadın. hepsini yapabilecek misin falan diye sordu.

ücretsiz olması insanlar için muhteşem bir durum. çünkü her sertifikayı parayla alıyorsun ve adamlar sana bedava hizmet veriyor. kendini geliştirmek ya da değişik şeyler öğrenmek isteyenler için müthiş.
  • faydalı bulduğum site.
    söyle bir baktım ödevler, final ödevi vs anlatım da güzel. fena değil. bos bos durmaktansa bir şeylerle ilgilenmek iyidir.
  • ben de karantina günlerinde bu site sayesinde krizi fırsata çevirmeye çalışanlardanım sanırım. bulut teknolojileri eğitimini tamamladım, eğitim içeriğini faydalı buldum ancak henüz ödevlerim değerlendirilmediği için sertifikamı alamadım. sitede 2017 tarihinden daha güncel bir şey de göremeyince işgillendim biraz.

sertifikamı alırsam burayı editleyip, yeni derslere yelken açmayı planladığım ücretsiz, sertifikalı eğitim platformu.

edit: sertifikamı aldım, rektör imzalı. yeni eğitimlere yelken açıyorum.
  • genel kültür amaçlı güzel eğitimlerinin olduğunu, fakat gerçek hayatta verdiği sertifikaların çok büyük geçerliliği olmayacağını düşündüğüm platform.

örnek vermek gerekirse excel ile ilgili sertifikalı bir ders var sistemde; "microsoft excel ile pivot tablolar" iyi de kardeşim sadece pivot tablo için sertifika olsa n'olur, bilgi olsa n'olur?

iş hayatında pivot tablolar tabi ki işe yarıyor ama formül bilmeden, veriye hükmetmeden biçimlendirmeyi bilsen ne yazar?

ha yarın öbür gün temel excel'den başlayıp ileri excel'e kadar bir kurs açar da hakkını verirse o ayrı.
  • bir şeyler öğrenmek isteyen herkesin göz atması gereken bir platform. şahsen temel programlamayı 1 saatte falan bitirdim, ancak bilmediğim ufak tefek şeyler de varmış.

p.s.: js dizilerinde splice kullanımı.
  • sitesinden bir türlü dersime giremediğim uygulama. umuyorum bu sorun çözülür.
    tanım:ücretsiz sertifika hem de odtü diyerek hevesle, salyalı salyalı koştuğum mecra.
  • ücretsiz, sertifikalı, odtü onaylı

an itibariyle üyesi olup sömürmeye karar verdiğim sitedir. dersleri tamamladıktan sonra yeşillendireceğim.
hesabın var mı? giriş yap