• objektif olarak düşünüldüğünde anlaşılacak meseledir. her gün sadece 1 saat bilgisayar oyunu oynayan insan yılda 365 saat bilgisayar oynamış olacaktır. bu da yaklaşık 15-16 güne tekabül ediyor.

insan bu süre zarfında yeni bir dil, yeni bir enstrüman, bir kaç yeni kitap, yeni bir hobi, yeni bir ülke, işinde daha ileri giderek daha iyi bir maaş, ekstra para vs kazanabilir.
  • zaten hayattan kaçmak için oyun oynuyorlar.

t: mantıksız bir tespit.
  • bilgisayar oyunu oynamayanlar da çok şey kaçırıyor.
  • dolar euro 30 lira. aynen kenks, kaçırıyoruz hayatı.
  • aslında vakit varmış. biraz daha oynanabilir*.

gta vı çıkınca günlük 1 saat çok komik bir rakam olarak kalır orası da ayrı konu.
  • amaç zaten hayattan kaçıp gündelik sıkıntıları unutmak. gereksiz tespit.
  • oyun oynayıp; enflasyon ve leş gibi insan ve araç trafiğiyle boğuşmadığı için hayatı kaçıran kişidir.
  • skimsonik bir tespittir.

çocukken günde neredeyse 8-10 saat oyun oynardım.

şu anda oyun geliştirme sektöründe çalışıyorum yazılımcı olarak. iyi ki, genç yaşta oyuncu olarak girmişim bu sektöre. şu anda oyun oynamak işimin bir parçası oldu.

ha hayatında normalde atomu parçalıyorsundur, evrenin sırrını çözüyorsundur evet, haklısın o zaman, oyun oynayarak zamanını boşa harcama. ama e yapraaam, zaten boş zamanlarında tv izleyen, parkta mal mal oturup, gelen geçenin g.tüne bakan adamsın. sen hayatı kaçırsan ne olur, kaçırmasan ne olur. s.kimin anteni.
  • bazen insanların kafa dağıtmak, rahatlamak için uğraştığı aktiviteler vardır. kimisi sinemaya gider, kimisi bir kafede kahve içmeyi tercih eder. eğer hayatın yoğun temposundan kaçmak için makul miktarda bilgisayar oyunlarıyla vakit geçirmeyi tercih ediyorsanız bence bu kabul edilebilir. kişi sonuçta bir şekilde o vakti boşa harcayacak. şunu da unutmamak gerek ki günün 24 saati faydalı işlerle uğraşamazsınız. burada önemli olan bağımlılıktan uzak durmak ve oyun oynama dürtüsünü kontrol edebilmek.
  • çok fazla oyun oynayan bir arkadaşım var. geçenlerdeki tartışmamız kitap okumanın gerekliliği üzerineydi. bu arkadaş bana kitap okumanın öyle çok da yarar sağlayan bir şey olmadığını, ona ayırdığı vakti oyun oynayarak değerlendirmenin daha iyi olduğunu savundu. üstelik ileride doğacak çocuğuna da aynı şeyi uygulatacağını söyledi benim kitaplarıma bakarak.

işte bu adam hayatı kaçırıyor.
hesabın var mı? giriş yap