• 200 tl banknot ile gidilmemesi gereken market.

sanki çok büyük para vermişim gibi sahte para kontrol cihazına sokup sokup çıkarıyor. tanımayınca kasiyer "başka paranız yok mu?" diye soruyor. resmen ayak üstü milletin önünde kalpazan muamelesi görüyorsunuz. bankadan yeni çekilmiş gıcır gıcır para. ama bim'in son teknoloji ürünü cihazı parayı tanımıyor diye sahte muamelesi gördü bugün.

gittim fırından ekmek alıp geldim de bozuldu para, o zaman kontrol etmeden aldı. yeter ki 200 tl olmasın. kasiyere de öyle öğretilmiş ona da lafım yok ama bim yönetiminin bu konuyu düzeltmesi gerek. alt tarafı 29 dolar karşılığı olmuş bir para için müşteriye böyle davranmak çok yanlış.
  • kasanın yanındaki reyonlarda buono bademli çikolataları efsanedir. canım çekti almaya gidiyorum.
  • bim şu an içerisinde tombik, dost, aknaz, binvezir, kerem, inci, balkaşık, jucy, berk çay, will, teatone, abdullah efendi, performans, le cola, le porta, efsane, cardella, şafak kristal tozşeker, destan, buono, osmanoğlu, centro, peripella, casey, billmatik, artmatik, blume, bulut, jenny willy, bind activit, mr.bee, mr.green, lal, aplus, powerdent, man's, epi, let's, agu baby, dushy, mutfağım, capitol, scarlet, bgrill, ekmekcik, emin, ilkgün, serel, pastaveneta, daphne, party, simbat, ma sante, desto, güldal, queen, family, sole, sırım, kelly's, gofgof, ananas, kivi, kestane, karnabahar,domates, turp gibi sözde özel ürünlerin bulunduğu indirimli market zinciridir
  • family ıslak mendillerini artık satmayarak bana derin üzüntüler yaşatmış olan marketler zinciri. ne istediniz lan ıslak mendilimden..
  • kıçı kırık 65 gr'lık ülker çikolataya 4-5 tl vereceğime buradan 3-4 tl'ye 80-100 gr buono çikolata alıyorum. hem tadı ortalamanın üzerinde hem de daha ucuz. hele nussknacker çakması buono nuts diye bir çikolatası var ülkere etiye bin basar. geçen sene 3.75'e alıyordum en son 4.25 olmuş. ama yine de alınabilir.
  • sitenin altında var bi tane. çok seviyorum. eğer boyutları biraz büyük bir mağaza ise genelde her zıkkımı bulunduruyorlar. bunlardaki peynir çeşidi anca mmm migros'ta falan var. yersin yemezsin ayrı ama çeşit olarak aşmıştır.

düşünmeden, şaşmadan aldığım ürünler;

binvezir kaşar peyniri: çok ucuz değil ama 500gr 17tl falandı. sütaş'ta 400gr 18tl sanırım. tadı güzel.

büzgülü, kokulu çöp poşeti; koroplast'tan en az 2 kat sağlamdır, yarı fiyatına.

buzdolabı poşeti: al geç.

çift renkli peripella: seviyorum aq.

ıslak mendil: iş görüyor, ucuz.

koli, küçük su: başka yerde koli bulmak zor.

avşar soda: bunları da koli şeklinde alabiliyorum.

lavabo açacağı: iş yapıyor, ucuz.

atlet: evet ihtiyacım oldu aldım. %100 pamuk mis gibi. 6tl.

bueno tam bademli çikolata: efsane bu. en son 3.5tl idi sanırım ama boyutları büyük baya.

başka ürünler kesin vardır da aklıma gelmedi şimdi.
  • son zamanlarda beni çileden çıkartan bir market zinciri. olayı şöyle özetleyeyim: bu market zincirinin civardaki bir şubesinde çalışan kuvvetle muhtemel zihinsel engele sahip bir çalışan müşterilerin sonu 5 kuruş ile biten ürünlerde vermesi gereken 5 kuruş para üstünü vermediğini fark ettim. başlarda “haydi ellerinde yoktu da vermediler.” şeklinde bir düşünce içindeydim. ancak dün gene kasıtlı bir biçimde para üstünü vermeyip kasayı kapatması üzerine kendisine “neden 5 kuruşu vermediniz?” diye sorunca bana güyâ “tüh! kasayı kapattım. zaten kasada 5 kuruş yoktu.” şeklinde bir cevap verdi. ben de “madem bu kasada 5 kuruş yok ya diğer kasalara bakın ya da bir şekilde 5 kuruşumu verin.” şeklinde bir diretmede bulunmama rağmen arkadaş kılını bile kıpırdatmadı ve arkamdaki müşterilerle ilgilenmeye başladı. ben de insanımızın hem “bu gürültü 5 kuruş için mi çıkartıldı ya?” dememeleri hem de bu kişinin bu hâli yüzünden diretmekten vazgeçtim.

işi yokuşa sürüp bu bahsi geçen kişiyi şikâyet kanalları üzerinden şikâyet ederek en azından bir uyarı vermelerini sağlayabilir miyim yoksa oradan alışverişi mi kesmeliyim diye ikileme düştüğümü söyleyebilirim.

güncelleme 1 (21 temmuz 2020): yazarın teki bana özelden “5 kuruş icin şu koca paragrafı yazmaya üşenmedin mi be?” şeklinde “ne alaka ya” dedirten türden bir mesaj atmış. maalesef ki ben sizin gibi zengin ya da hakkını aramamazlık yapan ensesine vurdun mu ağzındaki ekmeği almalık bir insan değilim.
    güncelleme 2 (26 temmuz 2020): bir başka yazarın teki de bana özelden “allah’ın cimrisi. umarım bir kaza vs. geçirirsin de şikâyet edemezsin. asgari ücretle çalısan bir kasiyerin ‘en kötü ihtimalle cebine atmış olacağı 5 kuruşuna mı düştün? diyelim ki cebine atıyor. ne olacak lan? günlük sigara parası bile çıkmaz. hayır, yani kapitalist bir insanımdır. hatta bim’de de hissem var ama sırf 5 kuruş için bu kadarı gerçekten saçmalık ve akıl tutulması. ki en kötü ihtimalle cebine atıyordur dedim. yoksa 5 kuruş pek de bulunmuyor. ayrıca madem bu kadar önem veriyorsun kredi kartı kullan. işte çözüm.” şeklinde bir mesaj atmış. ayak üstü bedduada yedik iyi mi? allah’tan her insanın bedduası tutmuyordu. yoksa bedduanın da içi dışına çıkartılmış olacaktı.
    güncelleme 3 (26 temmuz 2020): olumlu dönüş yapan yazar arkadaşlara da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.
  • bütün marketler sanal alışverişe açılmışken bim'in bu alanda pasif kalması beni düşündürüyor.
  • her hafta getirdiği stok ürünlere müşterilerin ulaşamadığı markettir. alınacak şeyleri çalışanlar daha mağaza açılmadan alıyorlar. tamam çalışanların da almak hakkı ama onlara ayrı bir stok falan açsınlar. sonuçta broşürlerle bir öneride bulunuyorlar, siz de kabul belirtmek için mağazaya gidiyorsunuz, ürün yok. bugün gelecek araç termosu için sabah erkenden üç mağazaya gittim üçünde de yok. üçünde de sabah erkenden müşterilerin bitirmesine imkan yok amk. sanki 1000 liraya ps4 satıyorlar da müşteriler sabah ezanından sıra olmuş. normal bir araç termosu. yola çıkacağız yoksa benim de dikkatimi çekmezdi zaten ilan. sabahın 10’unda üç mağaza geziyorum üçünde de yok. lisede yaz tatilinde burada çalıştığım için biliyorum durumları. güzel bir şey gelince daha mağaza açılmadan ayırıyorlar kendilerine. hatta eşine dostuna alacak olanlar da daha mağaza açılmadan gerçekleşen kapışmadan dolayı mağazada kalmazsa diğer mağazaları arayıp kendileri için ayırtıyorlar. onlar da depoda tutuyor, çıkarmıyor. böyle bir vaatte bulunuyorsanız ne kadar ürün getirecekseniz +4 de çalışanlarınız için getirin. milleti kandırmayın mağazaya çekmek için.
  • türkiye'nin en büyük 5. şirketidir.
    (bkz: https://www.capital.com.tr/listeler/capital-500)
hesabın var mı? giriş yap