şükela:  tümü | bugün
  • commodore 64 scene dünyasından gerçek ismi jakub sawicki olan polonyalı grafiker. arise isimli demo grubunda çalışmıştır.
  • türlü tahıldan yapılan, bizdeki boğma rakının, eski yugoslav ülkelerindeki rakijanın, macaristan ve romanya'daki palinkanın polonya versiyonu olan, yüksek alkollü bir içki türevi. sovyetler zamanında üretimi yasak olmasına rağmen, polonya köylüsü "sikerler" deyu üretimine devam etmiştir. bu tarz içkilere alışık olmayanı yamultur; adanalı kardeşlerimize koymaz, onlar en fazla güneş'e falan ateş eder.
  • içkiye alışkın biri olarak içerken pek zorlanmadığım leh içkisi. içkiyi temin eden arkadaş, illegal vs. deyince çok kötü tadı olan ağır bir alkol bekliyordum. ilk önce kola ile karıştırıp verdiler. %60 kola %40 bimber şeklinde doldurdular, öyle içtim. fakat içkinin tadını, kokusunu tam olarak alamadım. kola içmek istesem, kola içerdim bana sek koyun diye bir erkeklik yaptım. ondan sonra shot şeklinde içtim yine de tadı rahatsız etmedi. illegal dediler diye korkmayın ama benim tavsiyem satın almayın. eğer beraber içebileceğiniz leh arkadaşlarınız varsa denemek istiyorum deyip deneyin. çünkü polonya bir içki cenneti ve buna rağmen bimber içmek isteyen, üretenler biraz müptezel tipler. hangi şartlarda üretiyorlar, etil alkol metil alkol olayına dikkat ediyorlar mı bilemezsiniz. fakat beraber içiyorsanız da korkacak bir şey yok. hangover olayı yok fakat sonraki gün ani hareketlerde vs. gayet güzel hissediyorsunuz.