• beyin göçünün en önemli kısmı yapıldı. yani giden gitti kalanlar da nasıl gideyim diye kasıyor. duygusal nedenlerle gitmeyenleri anlıyorum ama tavsiyem duyguları bir kenara bırakın gidin.

ben gitmedim buradayım ne olursa olsun vatanımı bırakmam diyenleri de sallamayın keza çok değerli birileri olsa bu başlıkta işleri ne :)
  • aydın insanlar her zorlukta ülkelerini bırakmış olsaydı hala imparatorluklar altında yaşardı bir çok ülke.

olmayacak göç.
  • şimdiye kadar giden gitti, gidemeyenler ve kalmak isteyenler kaldı. ha ben "ülkeyi kurtarmak için kalma" söylemini saçma buluyorum keza senin hakkın yenecek, verdiğin oylar sayılmayacak ve sen vatanım diye orada kalıp tüm haksızlıklara birinci elden tanık olacaksın. geçiniz bunları. işine gelen seçimi tekrarlama işine gelmeyeni tekrarla ne ala mualla.
  • gitmek isteyen gitsin. zaten imkanı olan kaçıyor. boşa laf kalabalığı.
  • akape adayının kazanma ihtimali olmadığından gerçekleşmeyecek göçtür.
  • muhakkak ki şu anki göçün biraz daha hızlanmasına sebep olacak durumdur.

fakat daha endişe verici olan kazara binalinin kazanması durumunda ülke muhalefetinin istanbul'u kazanamasa bile kendisini başarılı sayabilecegi bir seçimde gelinen noktada, eğer istanbul kaybedilirse gireceği depresyondur.

muharrem ince depresyonundan 10 kat daha güçlü olur ve muhtemelen ülke demokrasisine darbe kadar büyük bir psikolojik hasar bırakır.

bunun olmasını engellemek de ülkenin demokrasiye inanan, vicdanlı bireylerine düşüyor. biliyorum sartlar kötü, iyice arsizlastilar, sabrınız ve moraliniz iyice azaldı. fakat 1 hafta daha sabredip yere düşen demokrasiyi elbirligiyle yeniden ayağa kaldirmamiz gerekiyor. ülkedeki tüm ideolojideki vicdanlı insanların bu ülke gençliğine borcudur bu.
  • gidenlerin işini de ben yapacağım. allah'a şükür 200 iq var. nereye istiyorsanız gidebilirsiniz.
  • gerçekleşmeyecek göçtür. gerçek entelektüeller ülkelerini terk etmek yerine kalıp mücadeleye devam edeceklerdir. * *
  • arkadaşlar sadece kendinde beyin var zannediyor galiba.
  • kazanırsa ne olur bilemem ama kaybederse tarihin en büyük pelikan göçü yaşanabilir.
hesabın var mı? giriş yap