şükela:  tümü | bugün
  • yapacağım beyin göçüdür. ülkenin üzerindeki kara bulutlar dağılmaya başladı, bize umut veren biri ortaya çıktı ve istanbul bb seçimlerini kazandı. acaba gerçekten bu ülke için umut var mı dedik.

sonra yalnızca türkiye değil, dünya siyasi tarihinde yıllar boyu kara leke olarak anılacak bir karara imza atıldı. halkın iradesi mesnetsiz gerekçelerle hiçe sayıldı. 4 oy pusulasından yalnızca 1 tanesinde usulsüzlük var dendi.

gökten allah inse karşıma otursa bana mantıklı bir şekilde anlatamaz bu seçimin iptal gerekçesini. 2+2=4. bunun ötesi yok.

ekrem başkanım hali hazırda kazanmış olduğu ibb seçimini kaybederse, bu ülke için umudum tamamen bitmiş olacak. açık ve net bir şekilde şunu görüyoruz, biz artık demokrasi ile bizi yönetenleri seçemiyoruz.

bu muharrem ince'nin kaybetmesinden tamamen farklı bir olaydır. muharrem ince seçime girdi ve oy farkıyla kaybetti.

seçim sonuçları devletin tüm kaynakları ellerinde olmasına rağmen ekrem imamoğlu seçimi kazanmıştır. seçim kazanıyorsun, adamlar iptal ediyorlar bizim adayımız kazanana kadar yeniden seçim diye.

ben neden oy vereyim bu ülkede? ben neden bu ülkenin refahı için mücadele edeyim? ben neden bu ülkeye vergi verip, seçemediğim yöneticileri ve onlardan nemalanan besleyeyim?

ben ve birçok arkadaşım için bu köprüden son çıkış. bizi azınlık olarak görüp, tavşan dağa küsmüş diyebilirsiniz. kaliteli, zeki ve vasıflı gençliğin ülkeye küsmesi, bir ülkenin başına gelebilecek en kötü şeydir. yarını biziz bu ülkenin. papaz eriğini imam eriğine çevirip, hayali belediyede torpille işe girmek olan vasıfsızlar değil.
  • beyin göçünün en önemli kısmı yapıldı. yani giden gitti kalanlar da nasıl gideyim diye kasıyor. duygusal nedenlerle gitmeyenleri anlıyorum ama tavsiyem duyguları bir kenara bırakın gidin.

ben gitmedim buradayım ne olursa olsun vatanımı bırakmam diyenleri de sallamayın keza çok değerli birileri olsa bu başlıkta işleri ne :)
  • (bkz: siktir git)
  • aydın insanlar her zorlukta ülkelerini bırakmış olsaydı hala imparatorluklar altında yaşardı bir çok ülke.

olmayacak göç.
  • şimdiye kadar giden gitti, gidemeyenler ve kalmak isteyenler kaldı. ha ben "ülkeyi kurtarmak için kalma" söylemini saçma buluyorum keza senin hakkın yenecek, verdiğin oylar sayılmayacak ve sen vatanım diye orada kalıp tüm haksızlıklara birinci elden tanık olacaksın. geçiniz bunları. işine gelen seçimi tekrarlama işine gelmeyeni tekrarla ne ala mualla.
  • istanbul'un iq seviyesini artıracak beyin göçüdür. hadi bakalım anca gidersin.

edit: tüm muhalifleri değil bu kafada kendini nimetten sayanlara lafım.
  • akape adayının kazanma ihtimali olmadığından gerçekleşmeyecek göçtür.
  • başlık altında ağlayanların nick altı yorumlarına bakın. hemen hemen hepsi aktroll.

acıyan yere basmışız demek ki. ağlayın.
  • muhakkak ki şu anki göçün biraz daha hızlanmasına sebep olacak durumdur.

fakat daha endişe verici olan kazara binalinin kazanması durumunda ülke muhalefetinin istanbul'u kazanamasa bile kendisini başarılı sayabilecegi bir seçimde gelinen noktada, eğer istanbul kaybedilirse gireceği depresyondur.

muharrem ince depresyonundan 10 kat daha güçlü olur ve muhtemelen ülke demokrasisine darbe kadar büyük bir psikolojik hasar bırakır.

bunun olmasını engellemek de ülkenin demokrasiye inanan, vicdanlı bireylerine düşüyor. biliyorum sartlar kötü, iyice arsizlastilar, sabrınız ve moraliniz iyice azaldı. fakat 1 hafta daha sabredip yere düşen demokrasiyi elbirligiyle yeniden ayağa kaldirmamiz gerekiyor. ülkedeki tüm ideolojideki vicdanlı insanların bu ülke gençliğine borcudur bu.
  • gidenlerin işini de ben yapacağım. allah'a şükür 200 iq var. nereye istiyorsanız gidebilirsiniz.