• çok da zor değil oysaki:

"'y'ye yakın olanda nokta var, 'k'ye yakın olanda nokta yok."

birkaç ay buna çalışılırsa, önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde de 'ö' ve 'i' harflerine geçilebilir.

https://twitter.com/i/videos/873148940161613824

edit: noktalama işaretlerine hiç girmeyelim. 'ünlem işareti' dedikleri bir şey var şimdi. herkes belirli cümlelerin sonuna koyuyor, ben öyle anlıyorum, belki başka bir şeydir. bu noktalama işaretlerine fazla kafayı yorarsan, sıyırırsın. hikmetine fazla şeyapmamak lazım.
  • başbakan olmak için okuma yazma bilmek şartı yok muydu?
  • ünlem işareti ve nokta arasındaki farkı da öğrenecek miyiz hocam?
  • şunu aklıma getirmiştiradam eğleniyor işte. şu akıllı tahta olayını da eğitimde devrim diye yedirdiler ya oyun için pc aldıran ergenin anne-babasını kandırması gibi. şu akıllı tahtalarf biboka yaramayacak 3-4 yıla hepsi çöp olacak sonra yeni ihale yapılıp yenileri alınacak alsana inşaattan sonra ikinci sektör.
  • tekrar ilkokuldan başlatılarak alfabedeki harflerin öğretilmesi gereken bir başbakan içeren öğrenme faaliyeti.

nereden nereye
  • düşük profilli olacak demişlerdi, profil komple yokmuş!
  • geri zekalı bünyelerin genellikle yumuşak g yi anlamama gibi problemlerinin olası göz önünde bulundurulduğunda normal karşılanması gereken durumdur.
  • çocukların gözlerinde ''ulan okusak ne olur okumasak ne?'' bakışını yakaladığım hadise. hayır itü mezunu bildiğim kadarıyla.

edit; şimdi dikkat ettim, noktaları alta ya da üste koyuyor. alta koymasındaki mantık zannederim arapça ile ilgili. çünkü hareke kullanımı bunu gerektiriyor. yine de alfabesi latin olan bir ülkenin başbakanı'nın, yumuşak g yazamayışı, ''bilemiyorum altan bilemiyorum''dur.
  • (bkz: otur sıfır)
  • o bulut olayına hiç girmeyecekti.
hesabın var mı? giriş yap