• yaşamakta olduğu hayattan memnun olmayanların, bir şekilde ve fena halde daralanların anlamsız serzeniş cümleciklerinin başlangıç dizesidir. bu kişiler mutsuz ve umutsuzdurlar ve çözümü nedense sorunu halletmektense, bir daha dünyaya gelmek ihtimali üzerinde değişik faraziyeler kurmakta bulacaklarını sanırlar. ilk önce olan bitenden yakınırlar ve ardından sanki yapacak başkaca bir şeyleri yokmuş gibi bu cümleciği kullanıp, ortalıkta aylak aylak gezip yerden bulduğunu yiyen tavuklar gibi popolarını sallaya sallaya o garip "i wish i were" kalıbının, ütopik halini kullanırlar. ara sıra ben de bu zevzek kişilerden olmuyor muyum? oluyorum tabii.
  • (bkz: siksinler)
  • reenkarnasyonun bokunu çıkarmış bir bünyenin "328 olsun" diye tamamlayabileceği girizgah..
  • (bkz: reenkarnasyon)
  • "....... hislerimi aldirmak isterdim" diye tamamlanabilecek bir giris cumlesi.
  • "kesinlikle daha kolay ve zevkli para kazanma yollarına bakardım" diye tamamlayacağım cümle girişi. bu ne ya kardeşim 09-18 saatleri arasına sıkıştırılmış mesailerden gına geldi. hatta 18de çıktığında sanki erken çıkıyomuşçasına bakışlar.. bi de böyle bir iş için yok zamdı, yok primdi, yok terfiydi gibi detaylarla beynimi yoruyorum. aptal kadın, işte yüzlerce film izleyip, onlarca kitap okuyosun. yemeği, seyahati o kadar seviyosun. geç bi dergiye, gazete ekine; okuyana anlat babam dur, aman oraya gittim şunu yedim bunu içtim, o çorbanın tadı beni pek memnun etti, şu filmi izledim xx de pek yaşlanmış de, gece hayatı ikoncanlarından bahset, cannes'da katıldığın davette birlikte resim aldığın ünlü(msü) hakkında at tut, yeni pasaport almadan önce yetkililere köşenden randevu tarihini bildir ki senin işlerin pürüzsüz aksın, bu ne ya..bi de üstüne deli maaş al. aklımı sevsinler. hadi benden geçti de, çocuğum olursa en azından ona doğru yolu göstericem, her gün yatmadan aile hayatımız, televizyonda gördükleri, okulda duydukları hakkında en az 3 dedikodu içerikli kompozisyon yazdırıcam velede ki büyüyünce adam olsun.
  • "dünyaya bir daha gelirsem, ne kadar tank, tüfek ve silah varsa hepsini eritip saz, cümbüş ve zurna yapacağım."

(bkz: aram tigran)
  • ejderha olmak istiyorum. şu günlerde çok popüler.
  • bu kadar derdin tasanın olduğu bir yere bir daha gelmek istemem. günü gelince bir ölsek tüm sıkıntılar bitecek. aklımızdaki tüm soru işaretleri, bir bir çözülecek.
hesabın var mı? giriş yap