• her aşk ve sevgi olayında bunu düşünmek doğaldır, yani çok bilindik bir his. ama hayatta tek bir kişi için böyle düşünülseydi, o kadar büyük aşklar yaşanır mıydı, aşk üzerine milyonlarca eserler yazılır mıydı hiç, unutmak denilen bir olgu olduğu sürece yeni sevdalar, yeni aşklar her mevsim, her yaşta mümkündür.
  • bir dahasını bilemem, ama ilk defa bu kadar sevdiğim biri için uğraştım.
    ilk defa aşık oldum -sevdim demiyorum bak-
    belki bi başkası olur ileride ama onu asla unutmayacağım onun yeri çok ayrı...
  • -seni de, evet seni de tutkuyla sevmiştim.bütün bunlar geçip gitti tabii.

-nasıl biliyorsun bunu ?

- biliyorum. bana tutku verecek herhangi bir şeye ya da kimseye artık rastlamayacağımı biliyorum. birisini sevmeye kalkışmak, önemli bir işe girişmek gibidir, bilirsin. enerji, kendini veriş, körlük ister. hatta başlangıçta bir uçurumun üzerinden sıçramanın gerektiği bir an vardır. düşünmeye kalkarsa atlayamaz insan. bundan böyle artık bu gerekli sıçrayışı yapamayacağımı biliyorum.

jean paul sartre - bulantı
  • eğer biri gider biri gelir ise sevginin önemi nedir?, birinden karşılık alamadığın zaman bitiyor ise(veya bitmesini istiyor isek) aşk veya ilişkinin mantığı nedir? bir eylemin işteş olmaması bunu yersiz, sahte, unutulması gereken bir meram haline getiriyorsa, neden yapıyoruz?
  • yıllarca dener durusun , o daldan o dala atlarsın ve kimseyle ciddi bir şey düşünmezsin sonra şaka değil gerçek biri çıkar karşına tüm büyük konuşmalarının cezasını çekersin.alışırsın,seversin ve en önemlisi içinde yarım kalmış o his tamamlanır. sonra çat diye çıkar gider hayatından ve sen bunca zaman hissetmediğin o boşluğu o gittikten sonra hissetmeye başlarsın. işte o zaman bir daha o boşluğun bir daha dolmayacağını anlarsın.
  • bir süre sonra gereksiz ve abartılı olduğu anlaşılır. zaman lazım.
  • zamanla yanıldığınızı anlayacaksınız
  • hiç kimseyi bir diğeri gibi sevemezsin, herkesi başka seversin.
  • (bkz: #92261255)
    içimden geçenleri tam olarak nokta atışı anlattığını düşünüyorum. eline diline sağlık.
  • yaş ilerledikçe gelen acıları daha uzun ve duygusal geçirme ile birlikte doğruluğu gözlenen, can sıkıcı histir.
hesabın var mı? giriş yap