• yav ne alakası var (mardin şivesiyle lütfen )
  • (bkz: lambada titreyen alev üşüyor)

bu sözü bir akıllının yazmasına mümkünat yok.
  • elimin tünel kalıp sistemi kayboldu. dökümsüzdür. bulunsa da yazacağı bir şey kalmadı artık ama belki güzel bir cenaze töreni çizebilir... siz yine de... siz demişken... simsiyah bir öpücük alabilir miyim? haydi bebeğim en ağır taşı yiyelim. bitince üstümü örtmeyi unutma. afiyet olsun.
  • (bkz: risale-i nur)
  • oturuyordum balkonda öylece, ellerim intiharı istedi koparıp attım onu diğer elim ile. arkasından gövdem istedi intiharı, attım onu tüm içtenliğim ile. bacaklarım ve kulaklarım'ı da.. sıra kollarımla yüreğimi çıkarmaya gelince, yapamadım. olduğum yerde yığıldım intihar bile edemedi bedenim. insan yüreğini çıkarıp koyamıyorsa boş sandalyesine neden içinde taşır ki onu..
  • başkanlık maşkanlık anlamam da ankara dikkat etsin hareketlerine ben genelkurmay cumhurbaşkanı başbakanınızım türkiye cumhuriyeti hem de amerikanın piresınıtınım dikkat et ayağını denk al devrim ihtilal dinlemem...
  • bir film izliyorum
    aynı benim sensizliğim diyorum
    birkaç satır bir şeyler okuyorum
    okurken sigara diye geçmişi yakıyorum
    insanın içi alev alev
    gelse de sönmez
    hiçbir gözyaşı söndürmeye yetmez

öyle bir yanmak işte
    öyle bir yangın işte
    insan yanmaya görsün
    niye külsün derler
    gerçi demezler
    köz olmak kül olmak
    ne demek bilmezler

küle döndüysem var bi sebebi
    başkasına yanmamak için

için gidiyor için
    diyor bazen insan kendine
    yılların gitmesi gibi elllerinden
    yıllar gibiydin

umut güzel şey
    tükenmezse
    inanmak daha da güzel
    gerçekleşirse

tükenmiş gibi sanki bütün gerçekler

hiç olmazsa diyor insan
    hiç olmazsa
    bir kez oldu
    bir kez
    sonra
    hiç olmadık
    hiç olmamış gibi olacağız bu dünyada
    hep de olamadık
    tıpkı biz gibi
    en zoru
    en zorunu başardık
    biz olmak gibi
    olamadık

öyle bir olmazlık
    her şeyi hayal edip
    hiçbirinin olmadığına şahit olmak
    olanların bütün sorumlusu hayat.
  • önceleri çok istememene rağmen, istemediğin biryerde hayalini kurmadığın bir hayatı yaşamaya başladın. yaşın geldi, geçiyor. kolay, kestirme ve başarı ihtimalinin düşük olduğu yolları denemekten bıktın belli ki. hedeflerinle aranda senden başka ne var? ne gerekiyor istediklerini yapman için? neyi ne kadar istediğinden emin misin? odana bir ayna as, as ve kendine sor bunları.

ya dön kaderinle barış, ya da otur değişmek ve değiştirmek için çabanı ortaya koy..

zaten şurada 3-4 senen daha var, yoksa yolun belli...
  • kahra dümbelek çalar dünlerim.yarınlarıma gebe çok çocuk doğurdum.içimde kırk kadın,kırkı da ben olmuş isimsiz.adına ‘delilik’ diyin,ben dilsiz kaldım.. ezberimde var olan bi sanrı gibi kocaa yarınsız emsalime küfreder oldum.ben neydim ben ne oldum?!
  • saçma sapan rahatsız edici düşünceler bir türlü çıkmıyor aklımdan. insanların anlamayışları beni çıldırtıyor. bir yandan önemsenmek istiyorum bir yandan hiç farkına varılmamak. yanarken üşüyor gibiyim. bir baktım da eskiden ara sıra eğlenceli şeyler yazarmışım. şimdi pesimistliğin dibindeyim. stalkerlarım merak etmesin, kötüye bir şey olmaz derler. kırılgan olduğum için mi bu kadar kırıcıyım? paramparça olduğum için mi? bazen dünyanın en nazik, sabırlı insanı gibiyken nasıl da kabalaşabiliyorum birden? çünkü iç huzurum yok lanet olası, anlamayacak bir şey yok. defalarca anlattığım şeyi anlayıverin de artık çıldırtmayın beni. kendimle bırakmayın beni. kuruyorum yoksa. kuruluyorum. yay gibi geriliyorum. bir şizoidin kendisiyle yaşayamaması nasıl bir işkencedir bilemezsiniz...
hesabın var mı? giriş yap