• laptop ve kullanım durumlarına göre değişebilen durumdur. asus marka laptop şu anda 9'uncu senesini bitirecektir. 1 kere bile bozulmadı. hee çok mu iyi derseniz değil, film izlemek ve arada fm oynamak için kullanıyorum. daha fazla özellik isteyen oyunlarda soğutucu ile beraber kullanmak gerekiyor.
  • kişisel bilgisayarım 11 yıllık. ssd ekledik, bir süre daha gideri oldu.

ayrıca bataryası çalışmıyor diye yeni batarya aldık ama şarj devresinde sıkıntı var sanırım. şarj olmuyor hala, güç kablosu yanlışlıkla yerinden çıksa ya da elektrikler kesilse hemen kapanıyor.

twitch yayını yapmayı denedim oyun oynarken, gelen insanlar en düşük performans ayarlarında olmama rağmen çok kasıyor diye yorum yazıp gittiler.

onun dışında tamamen çalışmama kararı alana kadar bilgisayarımla yolları ayırmayacağım. yenisi olmuş çok para.

tanım: notebookların alırken zamanının iyi bilgisayarlarından ise düzgün kullanımla 15 yıl kullanım ömrünü devirebileceği düşünülmektedir. tabi kullanım şekline ve amacına bağlı değişir.
  • min. 128 yıldır.
  • evde iki adet var. biri 2010 model diğeri ise 2012. 2010 bitmiş bir halde ama 2012 hâlâ kullanılıyor.
  • windowz yüklü bir bilgisayarın ruhuna linux üflenerek bilgisayarlara ikinci bir hayat sunmak pek âlâ mümkündür.
  • benimki 8 senedir görevine devam ediyor, döviz kurunun allahu ekber dağlarına çıktığı bugünlerde su koymazsa sevinirim. ekmeğimi o cihazdan kazanıyorum. 3 sene önce yenilemek için mağaza kapısına kadar gidip geri dönmüştüm, keşke alsaydım diyorum şimdi. bizim 8 senelik emektara ssd ve ekstra 8gb ram takviyesi yaptık seneler içinde. hala adobe premiere, after effects ve photoshop kullanıyorum. tabi render zamanlarında kitap okuyorum ya da dizi izliyorum, anca çıktı alıyor zavallı.
  • sarj bitene kadar kullaniniz , sarja bagli vaziyette durmayiniz. batarya tamamen tukendikten sonra sarj ediniz, ortalama omur suresi otomatik olarak uzar.
  • 9.5 yıllık bilgisayarımı geçen hafta toprağa verdim. bu başlığı görünce gözyaşlarım pıt :)
  • eğer özellikli bir iş için değil sadece günlük rutinler için kullanılan bir ev bilgisayarı ise en az 10 yıl kullanılabilir. türkiye gibi bir ülkede her 5 senede bir yeni bir laptop almak büyük bir lüks.
  • bir kuşcağızın ömr-i baharisi kadardır.
hesabın var mı? giriş yap