• aynı sekansla giderek bir yıl içinde boşanmazlarsa iyi.
  • 3 yıl 5 yıl gibi süreler havalarda uçuşuyor.eskiden insanlar görücü usulü, hatta evleneceği gün birbirini görüyordu.o insanlar 60-70 seneleri deviriyor.

bir de çok bilmiş gibi süre veriyor evlilik eksperleri.

bir şeyin de uzmanı olmayın be.
  • nacizane gördümki, evlilikte ne süre ne aile ne kişiler ne de herhangi birşeye bağlayarak genelleme yapmak oldukça zor. insan yaratılış itibari ile dinamik ve evlilikte insanlar arasında olduğu için haliyle herşey başlangıçtaki gibi olmuyor, değişebiliyor. ama bu demek değilki evlenmemeli. eğer gösteregeler olumlu ise evlenilmeli eğer gerçekten birlikte yaşlanmak var ise kaderde nefis keyifli bir ömür olabilir.
    yok ise de yapacak yok nasip diyeceğiz. bir ömür boyu mutlu olma ihtimali için boşanma riskini göze alabiliyorsan bu topa girilir :)
  • çok şanslı insanlardır.
    6 sene birlikte olup evliliği yürütemeyen bir insan olarak, desteklediğim süreçtir.
  • iki taraftan en az birisi, belki de ikisi, uzun süren bir ilişkinin ardından bu kararı alır. hiç sekmez.
  • genelde boktan giden bir evlilik ile sonuçlanır. iki taraflı aldatma, saygı olmayan, 2 dakika seks yaptıktan sonra dönüp arkanı uyumak gibi.

not: istisnalar vardır illaki.
  • bir süre olması lazım hesabına girdiysen şunu da göreyim bunu da yaşayım şurda da test edeyim daha belli olmaz felan vay yavrum vay o iş olmamış demektir zaten. asıl sen bir sor kendine 1 yıl geçmiş hala evlenmek için zerre istek yok mu kendinde? neden acaba? kendinizi kandırmayın. bu gerçekten nasip kısmet işi. belki de sadece şans! üzücü ama doğru olanın sizi bulmaması veya verdiğiniz örneklerdeki eşinizin dostunuzun doğru insana denk gelmemesi bu gerçeği değiştirmiyor. bu bambaşka bir duygu. tamamen içe sinmişlik hissi! insanlar bu duyguyu yakalamadan belki de kendilerine bile itiraf edemediklerinden tamam bu diyip evleniyorlar. tabii ki sonuç hüsran oluyor. ama emin ol dostum o his hiç bir şeye benzemiyor ve o geldiğinde iliklerine kadar hissediyorsun onu ve mutluluk geliyor. ne mutlu bu duyguyu yakalayıp evlenenlere. ister 1 ay ister 1 yıl olsun o geldiyse gözün aydın! umarım hepiniz gönlünüzdeki kişiyi bulursunuz.
  • var böyle tanıdığım 2 kişi. ikisi de 1 yıl içinde eşlerinden boşandı. genellemek doğru değil her durumun kendi içinde farklılıkları vardır tabi ama yüzdesel olarak bu ilişkilerin sağlıklı devam etme oranı diğerlerine göre daha düşük.

edit:imla.
  • 1 yil da degil, 9 ay icinde oldu hepsi. 13. sene bu eylulde bitiyor. maksimum 10 sene evli kalabilirim demistim, astik biraz süreyi.
    istisna oldugumu dusunuyorum ama yillarca sevgili kalip zorla evlenen de gordum senesinde bitti. cok hizli evlenip 2 ay sonra bosanani da gordum. bence süreyle cok alakasi yok. evlilik demek tahammul demek. tahammul edemeyecekseniz, tahammul etmek icin gecerli sebebiniz yoksa zaten bitiyor
  • bana göre evlilik biraz da kumardır, şanslı olmalısın aksi halde 5 yıl tanıdığın insanla evlensen bile kötü hadiseler meydana gelebilir yani olay zaman değil bağlamda bitiyor. çok da kafaya takmayın ve ben mutlu bir hayatım olacak kadar şanslı mıyım diye kendinize sorun
hesabın var mı? giriş yap