• daha önce ben de görüp bir şaşırmıştım ancak aynı şekilde düşünmüyorum. tabi ki herkes her istediğini yapmakta özgür ancak saç telin gözükmeyecek derecesinde bir yaratıcıya inanıyorsan, bir zahmet diğer yasakları bir gözden geçir.
  • ben inanmamıştım bu geyiklere de bugün karşılaştım nihayet kendisiyle. maltepe civarında, erkek arkadaşıyla birlikte kayalıklara oturmuş şişe efes içiyordu. yanında çerez yoktu yalnız. canım ona sıkıldı.
  • sevap işlediği gibi günah da işleyen kızdır. inanan herkesin yaptığı gibi...

zödüt: he amk türbanlıların hepsi günahsız insanlar. başlarını kapadıkları için günah işlemiyorlarmış. düşünce sistemini siktiklerim. sen de ona buna ana bacı küfürler edip başın sıkıştığında allah'a sığınmıyorsun zaten götlek.
  • ona da benim gibi içtiren vardir.. (yillardir soruyorum bu soruyu kendime)
  • herşeyden önce bu sefer 7 yaşında olmadığı ve zorlanmadığı aşikardır.
    "dini inançları için türban takan nasıl olur da dinin yasakladığı alkolü içer" konulu panelde konuşma yapmak niyetinde değilim. kimsenin inanç bütünlüğünü tartişmak bana düşmez, herkesin kendi bileceği iş. türbanın siyasi bir simge olduğunu düşünüyorum ama kizin bir topluluk önünde "alkol günahtir, ben asla ağzima koymam, siz de içmeyin" konulu bir konuşma yaptiğini görene kadar da kendisine "yuh yalanci/takiyeci" diyemem...
    söz konusu video'daki kız için korkuyorum. görüntüleri seyretmediğim ve seyretmeyeceğim için yüzünün görünüp görünmediğini bilemiyorum ama ailesinden ya da konu komşudan bir tanıdık tarafından görüldüğü takdirde muhafazakar çevreden gelmesi muhtemel bu kızcağızın başına geleceklerden kim sorumlu olacak? tek merak ettiğim bu görüntüleri "oha oolum türbanlı kız içki içiyoo, çek çek yutupta yayınlarız bomba olur" düşüncesiyle çekenler, bir saniye olsun bunu düşündü mü acaba?
  • bir elde kadeh bir elde kuran
    bir helaldir işimiz, bir haram
    şu yarım yamalak dunyada
    ne tam kafiriz ne tam musluman

*
  • nötrdür.
  • kim bilir ne derdi vardır*

(bkz: alkol alma nedenleri)
  • yalnızca "türbanli" denildiği zaman kafasındaki "oluşturulmuş" şablonu gerçek zanneden ve bu şablon eksenli yargılarını üstünüze başınıza boca eden türbanatörlerin değil, dindar çevrenin de kesinlikle yadırgadığı kızdır. steryotiplere kıllığımızı belirtecez diye de türban takmakla alkol almak birlikte çok doğal bir ikiliymiş, pek de normal birşeymiş gibi davranmaya gerek yok. artık bu çelişki değilse ne çelişkidir ben bilemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap