şükela:  tümü | bugün soru sor
 • günümüzde kalbi kırık pek çok kişinin derdinin sebebidir. karşısındaki kişiyi müstakbel sevgilisi zanneden zat bir bakar ki o kişi için birçoklarından sadece biridir. üstelik bu garip ilişkiler ağında henüz sevgililik müessesesine dahil olunmadığından ortadaki durum aldatma da sayılmaz. hesap soramaz, çeker gidersin. kalbi 3 oda 1 salon olan arkadaş başkasıyla ilişkilere yelken açarken, iç çekerek rakı masalarına düşersin.

  bak bahar geldi yine başladı bu flört aşığı tiplerin mevsimi. etrafımdaki 10 kadından 9u mutsuz, anlatılan hikayelerin yarısı bu tip... erkekler de aynı dertten muzdarip olabilir tabii ama benim çevremde bu hareketler genellikle er kişinin vazifesi konumunda. erkeklerin maymun gibi olup bir dalı tutmadan diğerini bırakmadığı benzetmesi doğru mu acaba?

  şahsen yıllar önce benzer bir durumu yaşamıştım. geçenlerde konunun diğer aktörü arkadaşın bir konuşmasına şahit oldum. kimseyi aldatmadığından övünürken, sevgili olmadan önceki karışık durumda vukaatlarının olduğundan bahsediyordu. bana kalsa flört ilişkinin emekleme evresi ve o vukaatlar da aldatmanın ta kendisi... tek fark hesap soracak cüreti bulamıyorsun ve öfken içinde patlıyor. kimseye söz vermedim demek meşruiyet kazandırmıyor ki yapılana, görüşmeler, mesajlar, bakışlar, öpüşler dilinden önce vadediyor insana birçok şeyi.

  bu flört özgürlüğü nasıl bu kadar meşrulaştı onu düşünür olduk kadınlar toplantılarında. serbest ilişki durumunu kenara koyarak merak ediyorum, birçok kişi ile birden flört eden erkeğin/kadının sonunda seçtiği kişiyi sevdiğinden emin miyiz? şahsen algıladığım sevgiden ziyade doğal seleksiyon. nasıl oluyor da insan kalbinin her odasına başkasını yerleştiriyor, gerçi olay yeri kalp de olmayabiliyor bu durumda. sırf yorumları merak ettiğim için başlık açtım yalnız.

  edit: yazılan entrylere istinaden edit, flört edilen herkesi potansiyel sevgili görmekle ilgili değil bu durum kanımca. barda 10 dk flört edilen adamdan bahsetmiyorum efendim, defalarca buluşulan durumlar bahsettiğim. iltifatlarla dolu mesajlaşmalardan, yapılan etkinlik planlarından oluşan, birbirini tanımayla ilerleyen flörtler kastım. yoksa flört elbette ilişki için yapılmaz, ilişkiye doğru evrilecek flört ile eğlencelik flörtün farkını anlayabilecek deneyimdeyiz çok şükür.

  edit: iliski elestirisi yapilmis galiba yanlis ifade etmisim kendimi. iliski olmasa mesele degil yahu insan karsisindakinin kendine deger verdigini saniyor. yani flort ettigi adamin bir kizla el ele fotograflarini gormek neden iliskiye donmedi hayiflanmasi falan degil kandirilma durumu yaratiyor. insanin flort ettigi kisiye seninle gorusmek istemiyorum diyebilmesinin hesap vermek oldugu dusunulmeye baslandi bahsettigim ve vahim gordugum mesele bu.
 • dating uygulamaları kullanmanın sonucu. aynı anda bazen 5-6 kişiyle konuştuğun oluyor ama hepsi için bir yedekte tutma hissi oluyor çünkü o 5-6 kişiden 1'i sadece sizin asıl istediğiniz ama onun için de siz onun 5-6 kişisinin o 1'i değilseniz sıkıntı işte. zinicirleme bir umutsuz romantizm silsilesi doğuyor gittikçe büyüyen.
 • multitasking olarak da bilinir.
 • olması gereken bir durumdur. asıl sorun her flört eden kişiyi potansiyel sevgili görmek. ondan sonra aman yanlış anlaşılmayayım diye mesajlara cevap vermeyen, birbirine soğuk davranan hıyar bir nesil yetişiyor.

  en azından benim bakış açıma göre insanlar sadece sevgili yapmak için flört etmez/etmemeli. karşısındakine bir beklenti olmaksızın (karşı cins tarafından) beğenildiğini hissettirmek, mutlu etmek, özgüvenini arttırmak vs.'den daha güzel ne olabilir ki. keşke herkes birbiriyle flört etse.
 • bunu yapan insanlar o kadar zamanı nereden buluyor anlamıyorum. ben bir kişi ile konuşurken zorlanıyorum.
 • özgüven oluşturmak için 20 kişinin ilgisine ihtiyaç duyan sıkıntılı insanların çok sevdiği eylem. bir kere denk geldim aman , gördüğüm gibi kaçıyorum.
 • aslında pek de hoş olmayan bir kalp kırıklığından kurtulma yöntemidir benim için.

  şimdi diyeceksiniz ki “biri sana aynısını yapsa hoşuna gider mi?” hayır, gitmez tabii.
  ama ben en azından dürüst olup sıkıntımı anlatıyorum flört etmeye başladığım insanlara, ciddi bir şey olmayacağını ve sadece zaman geçirmeye çalıştığımı biliyor oluyor hepsi. aslında erkeklerin büyük bir çoğunluğu da zaten bunu istediği için pek de sorun olmuyor zaten takdir edersiniz ki.

  neyse. demem o ki; insanlara net bir şekilde “sevgili olacağız” imajı vermediğiniz ve artık flört olayına son vermek istediğinizde bunu dürüstçe dile getirdiğiniz müddetçe sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
  olay tamamen karşı tarafa ne verdiğiniz ve ne derece dürüst olduğunuzla alakalı yani.

  hadi kolay gelsin hepinize.
 • (bkz: ikizler burcu)*
  (bkz: ben değil bir arkadaşım)*
  ciddi olarak yorum yapmak gerekirse, dating uygulamaları çıktı ortalık iyice bozuldu gerçekten. yoksa flört sosyal bir durum. bırakınız insanlar birbirini hoş tutsun, güzel şeyler söylesin, minnoşluk yapsın, karşındakine daha ciddi olduğunu belirtirsin buna rağmen bir gelişme yoksa yapacak bir şey yok.