kindaasshole

  • 1442
  • 12
  • 1
  • 0
  • geçen hafta

2 nisan 2018 atatürk havalimanı laikatak nöbeti

türkiye cumhuriyeti'nde yaşayan her vatandaş türkiye cumhuriyeti'nin yasalarına uymakla mükelleftir. kolluk kuvvetlerinin görevi ise uymayan vatandaşlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktır. polis kendi görevini yapmayınca iş vatandaşa düşmüş. olan bu.

eğer ülkede gerçekten tarafsız bir yargı olsa idi önce o sarıklı polis tarafından uyarılır, uyarıya rağmen sarığını çıkarmıyorsa gözaltına alınıp hakkında gerekli işlemler başlatılırdı, eğer polis bunu yapmıyorsa orada görevli tüm polislerin her biri için de görevi ihmalden hakkında soruşturma açılırdı. eğer bu videoda türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre suçlu aranıyorsa öncelikle o sarığıyla etrafta dolaşan zat, sonra da onun hakkında gerekli işlemleri yapmayan polislerdir!

edit: bazı arkadaşlar bu yasaya metruk demiş. hayır bu yasa metruk falan değildir. sizi hukuk fakültesinden mezun eden hocalarınıza tek tek selam söyleyin! devletin resmi personelinin ayırt edici bir kıyafeti vardır. polisin üniforması ayrı, subayın üniforması ayrı, (diyanete bağlı) din adamlarının (yasada sözü geç ruhanilerin) üniformaları ayrıdır. devletin resmi polisi olmayan birisinin nasıl polis üniforması giymesi yasak, devletin subayı olmayan birisinin nasıl subay üniforması giymesi yasak ise devletin resmi din adamı olmayan kişinin de din adamlarının kıyafeti olan sarık ve cübbeyi giymesi yasaktır! her yasada olduğu gibi bu yasanın da sebebleri vardır. bunlardan bir tanesi de vatandaşların kötü niyetli insanlarca mağdur edilmemesidir. bu sarıklı ve cübbeli ama ne idüğü belirsiz adam (veya bunun gibi giyinenler) dükkan dükkan gezse "ben bilmem ne camiinin imamıyım bilmem nereye bağış topluyorum" dese bu gibi adamlara para kaptıracak milyonlar var. ama bu sarıklı ve cübbeli adam(lar) tamamen alakasız, ateistin teki topladıkları tüm parayı cukkalayacan tipler de olabilir! bilemezsin! o yüzden bahsi geçen kanunda devlet demiş ki, ruhban kısmına ait üniformaları (=sarık cübbe) sadece benim onayladığım kişiler giyebilir, o da sadece mesaileri başında, dolayısıyla eğer öyle birisini görürsen güvenebilirsin. teminatı benim. benim verdiğim teminatı çarşıda pazarda satılan cübbe sarıkla gezip suistimal eden olursa da cezasını çeker demiş. aynı şeyi sonraki maddelerde asker üniformaları için de demiş. sonra kasaba üniversitesinden mezun olmuş sözde hukukçu gelmiş buraya "o kanun metruk bi kere diye" bilmişlik taslıyor. ülkenin geldiği duruma bak!

edit2: türkiye cumhuriyeti'nde yasa yapıcı mercii, yasama organı tbmm'dir. ortada bir kanun var ve memnun değilseniz bunu değiştirecek mercii meclis. yazarsınız bimer'e cimer'e 15 senede ihale kanununu onlarca kez değiştiren, milletvekili maaş artışlarında tek yürek olan hükümetin milletvekilleri meclis çoğunluğuyla kanunu çat diye değiştirir. hatta neredeyse 2 senedir tbmm'ye , milletin vekillerinin iradesine bile gerek duyulmuyor, khk ile bir gecede ne kanunlar çıkıyor değişiyor. istiyorsanız sizi bir nebze koruyan bu kanunu değiştirin ama bu ülkede sözde dini bütün diye fetö'ye hocaefendi diye kanan milyonlar varken, gene dinibütün laflar ediyor diye güvenip çiftlikbank'a milyonlarını kaptıran onbinler varken (ki ikisi de sarıksız, cübbesizdi) ıı. mahmud döneminden beridir devletçe sadece ruhban sınıfına ait bir simge olarak imtiyazlı verilen sarık ve cübbeyi çarşıdan pazardan alıp insanları dinibütün diye dolandıranların sonunu alamazsınız. sonra "kandırıldık. devlet bize yardım etsin" diye ağlamayın ama.

devamını okuyayım »