annemeokuroldugumusylemeyinobeni modera

  • 279
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

fatih altaylı

sözlükte kendisine hakaret edilmiş olabilir, bazı ifadeler ağırına gitmiş olabilir, hakkında seviyesiz laflar söylenmiş olabilir. eyvallah. tepki göstermesi anlaşılabilir. tekzipten sonra hele hele o meşhur "ciddiye alınma ihtimali" ayarından sonra çıldırmış da olabilir.

ama, fatih efendi...

ama...

şimdi beni iyi dinle. ben bu sözlükte yazıyorum. üstelik yıllardır yazıyorum (iki defa uçurulmuşluğum var). benim gerçek ismimle ilgili başlık da var bu sözlükte. üstelik haksız yere eleştirildiğim bir sürü entry de var içlerinde, beni doğru değerlendirdiğini düşündüğüm entryler de. entryleri döşenen yazarların hiçbirine tek satır yazmadım. çünkü öyle algılanmışım demek ki. yarın bir gün başka bir entry yazarlar hakkımda, "yanılmışım" derler. bu arada unutmadan senin fatihaltayli.com.tr'ye yorum yapmışlığım var. bu sözlükte olduğu gibi senin sitende de nickname kullanıyorum, çünkü öyle istediniz.

şimdi habertürk'ün yorumlarında veya senin sayfanın yorumlarında beni ilgilendiren bir yanlış görsem, bunun üzerine habertürk'teki servis şoförünün annesini ve babasını sorgulasam ne düşünürsün? mesela geçen hafta israil konvoyuna saldırının ertesi günü gazetende "çeteci" olarak hakaret ettiğin mavi marmara yolcularından biri çıkıp bu çete lafı üzerine habertürk'teki aşçının anasına bacısına küfretse bu küfür sana çok mantıklı gelecek demek. sözlüklerde yazan 100 bin kişiye ve bunları takip eden milyonlarca kişiye hakaret etmeden bir kez daha düşün. bunların içinde senin akrabaların, çalışanların ve tabii ki (eğer varsa) arkadaşların olacağını hatırla.

son olarak bir şey söyleyeceğim. sen sabah gazetesi'nin genel yayın yönetmeniyken sabah'ın internet sitesinde bir haber çıktı. x şahsı öldü diye... x şahsı (o zamanlar) meşhur biri değildi. zaten haber de yanlıştı adam ölmemişti. sadece aynı isimli benzer işler yapan başka biri ölmüştü. benim de o zaman 2. kitabım çıkacak, tam da bu konuyla ilgili. yayınevini aradım, hemen ilgili sayfaya dipnot koydurdum. ilgili zata allah'tan rahmet diledim. bir iki gün sonra kitabım çıktı. benim kitapta rahmet dilediğim şahıs beni aradı ve haklı olarak taşşak geçti. defalarca yazdım sabah'a. cevap bile vermediniz. gerçi hatayı kitabın 2. baskıda düzelttik ama neye yarar. şimdi ben sabah gazetesine o haberi yazana, başta şahsın olmak üzere o dönemde sabah gazetesinde olanların tümüne küfür mü etmem gerekiyor?

çok üzgünüm fatihçiğim. benim şu 5 dakikada yazdığım tashihine bile bakmadığım entry, senin herhangi bir yazından çok daha fazla okunuyor. dünya, globalleşme, küresel güçler, değişim vs. gibi lafları kullanırken biraz da anlasaydın keşke. ağlasan da zırlasan da, parayı senin gibiler kazanıp bizler hamallık yapsak da bir gerçek var:

medya artık sözlüklerdir.

devamını okuyayım »