aytok

  • 1133
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

ahmet altan

darbelere karşı olmak konusunda samimi olduğuna artık inanmadığım gazeteci.

http://www.taraf.com.tr/…kale-zavalli-kemal-bey.htm "zavallı kemal bey" başlıklı yazısında şöyle demiş kendisi:

“türkiye, “ekonomik sistemini” seçme kavgasını turgut özal zamanında verdi ve “serbest piyasa ekonomisini” seçti.” acaba türkiye gerçekten böyle bir kavga verdi mi? verdiyse kim tarafından verildi bu kavga? turgut özal ve ekibinin halk desteğiyle mi yoksa 12 eylül cuntasının yarattığı ortam ve bu cuntanın desteğiyle mi verildi kavga? gerçekten 12 eylül sonrasında bir kavga verildi mi ülkenin ekonomik formasyonuna dair? bunu anlamakta zorlanıyorum. yani darbelere karşı olmayı her fırsatta reddeden birisi nasıl olur da artık çocukların bile bildiği; 12 eylül’ün ülkenin ekonomik formasyonunu değiştirmeye yönelik bir darbe olduğu ve 12 eylül darbesinin turgut özal ve ekibine saha açmak için yapıldığı gerçeğini ahmet altan bilmiyor mu?

aynı yazıyı şu şekilde bitirmiş ahmet altan : “kılıçdaroğlu, 2010 türkiyesi’nde rejimle hesaplaşmadan, darbecilerle dövüşmeden, tam aksine rejime ve ergenekon’a sahip çıkarak lider olamaz.”
ben bu cümlenin samimiyetine inanmıyorum. altan ve onun gibiler darbe konusunda samimi değiller. sizin bile aslında karşı olmadığınız bir şeye sizin dışınızda birinin karşı olmamasını eleştiriyorken aslında o kişinin sizin istemediğiniz türde darbelere karşı olmadığını iddia etmiş oluyorsunuz benim nazarımda. ve benim nazarıma siz sadece our boys'un yapmadığı darbelere karşısınız.

devamını okuyayım »
23.05.2010 15:32