beninsanimcunkucastielmelek

  • 402
  • 65
  • 15
  • 0
  • dün

kadınların araba kullanırken yaptıkları hatalar

bak bak kaza tutanağı doldururken başa erkek yığmakmış.

doğrudur. sevgili ablalar şimdi ben size müthiş ipucu vereceğim özellikle kaza tutanağı kısmı hakkında.

günlerden bir gün ilk pomçik arabamla ışıklardan yeni kalkmışken karşıdan karşıya geçen yaşlı, hurdacı amcaya denk geldim. ona kırmızı bana yeşil yanıyor diye de gaza köklemedim. vitesi henüz 2 ye takmışken amca ısrarla karşıya geçince. dörtlülerimi yakarak (bak o panikte bile dörtlüleri yakıyorum.) amcaya çarpmama az kala durdum. durmamla birlikte güm diye bir ses.. evet arkadaki pezemek duramamıştı. ulan ışıktan yeni kalkmışız, vitesi daha 3'e sallayamadan durduk. sen nasıl oldu da duramadın.

bir adet şundan alarak aşağı indim. çünkü arkadan çarpmış dahi olsa bizim ülkemizdeki o güzel er kişiler kavga etmeye her daim meyillidir. neden durdun diyecek kadar pişkindir. ona kalsa durmadan yaşlı amcaya çarpmam daha makuldü.

gerizekalı mısın sen diyerek arkaya doğru yürürken omzumda bir el ve "bayan napıyorsun sen ya deli misin?" diye seslenen bir trafik polisi farkettim. kendisi ordan geçerken kazaya bizzat şahit olmuş ve durmuştu. sopayı alarak arabaya koydu. kazayı gördüğünü karşı tarafın suçlu olduğunu ve sakin olmam gerektiğini söyledi.

arabaların fotoğrafını çektikten sonra, sağa yanaşalım da trafik açılsın dedik. arabayı sağa park ettim. benim yalnızca plakalık çatlamıştı. karşı tarafın aracı ise çalışmıyordu. bende 2013 opel astra 1.6 hb. vardı. onda eski bir uno.

iftar vakti olduğu için kendisini eve kadar götürmeyi teklif ettim ama cevap şu oldu: şimdi benim arabamı kim yaptıracak? bari birazını sen karşılasan bayan. aniden hop diye durdun önümde. sen de suçlusun.

ulan gerizekalı arkadan çarpan sensin hala bana "ırıbımı kim yıptırıcık" diye laga luga çekiyorsun. elim yine sopama gitti ama çok saygın polis abiler orda olduğu için la havle vela kuvveeeeeet diyerek yoluma gittim. eşime de teee akşam yemeğinde durumu söyledim.

ama siz bir adet teleskopik jop ve kuvvetli bir çene sahibi değilseniz. kaza olduğu an sülalenizi oraya yığın. ne kadar tanıdık varsa çağırın gelsin. adamı bezdirecek kadar konuşuyorlar çünkü. zeytinyağı gibi üste çıkıyorlar. bir şey elde edemeseler bile can sıkıyorlar.

devamını okuyayım »
24.07.2017 13:04