boray eris

  • 2808
  • 20
  • 4
  • 0
  • dün

star wars episode 7

anakin'in hikâyesi bittiği için çekilmemesi gereken film. (hemen zamanın ötesine yollamayın lütfen. tamamını okuyun. beğenmezseniz, tamam basın çok kötüye ama önce okuyun)

disney'in bu filmi çekmesine tepkimi daha önce yazmıştım.
(bkz: disney'in star wars 7'yi çekmesine verilen tepki/@boray eris)

benim karşı olmamın sebebi star wars'ın hikâyesinin anakin'in geçirdiği değişimi anlatması idi. star wars kim ne derse desin anakin'in hikâyesidir. anakin'in oğlunu kurtarmak için yaptığı hamle sebebiyle efendisinin şimşeklerine* maruz kalıp (oğlu luke sayesinde ruhunun da kurtulmasından sonra) ölmesiyle de hikâye bitmiştir.

jedi ve sith'lerin geçmişini anlatan veya luke skywalker'ın gelecekte yaşadığı maceraları film yapamazlar mı? tabi ki yaparlar ama bu bir star wars filmi olmaz, olmamalı. bu artık yeni bir seri olacak. mesela the hobbit filmi. lord of the rings evreninde geçiyor. aynı markayı kullanamazlar mı? kullanırlar ama bu bir pazarlama taktiği olur anca. halbuki ortada yeni bir macera var. star wars öncesini mi anlatacaksın? al sana isim önerisi: old republic. old republic episode i, old republic episode ii, old republic episode iii ile yepyeni bir seri başlat. luke skywalker'ın yine yeni yeniden jedi ocağını kurmasını mı çekeceksin? al sana 2 isim önerisi: jedi code veya new order. jedi code episode i, jedi code episode ii, jedi code episode iii serisini yap. ama star wars yapmayın lütfen. o hikâye bitti.

devamını okuyayım »
03.11.2012 22:16