breygo

  • hippi (428)
  • 896
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 ay önce

öğrenci döven öğretmen

çok açık bir biçimde orospu çocuğunun önde gidenidir.

(bkz: yatılı okul)

35 yaşındayım. ortaokul zamanlarında yediğim dayağın haddi hesabı yok. sebep göstermek, sorgulamak, anlamaya çalışmak yok. bazen trafikte sinirlenmiş bir öğretmenden, paspası eskimiş bir hizmetliden, ödeneği gecikmiş bir idareciden, bazen neden kızdığını anlayamadığım bir belletmenden nice dayaklar yedim. çocuktur atlatır dememek lazım, ne kadar yoksaymaya çalışsam da hala içimde acır o yediğim dayaklar. tuhaf gelecek ama (bana tuhaf geliyor), büyük bir kızgınlığım vardır hala o öğretmenlere, bana öğretildiği gibi saygı duymak zorunda hissetmiyorum kendimi. acı.

sıra dayakları olur bazen, bak onlar o çocuk ruhunuzu çok fazla incitmez, sıraya geçersin, cetvel ya da tokatla öğününü alırsın, fiziksel acısı daha fazladır. ama herkesin önünde ağzın burnun kanayıncaya kadar dövmek nedir be hoca. hiç unutmam, ben değil ama bir arkadaşımın yediği dayak çok acı idi. merdivenlerden koşarak ve gürültülü bir şekilde indiği için öyle bir dayak yedi ki 32 yaşındaki adam 12 yaşındaki bir çocuktan neyin intikamını alıyordu anlamak mümkün değil. burnu kırıldı falan ama esas acıklı olan, etraf kan oldu diye bir posta daha dayak yiyip paspasla o kırık burnundan akan kanları temizledi. bir taraftan temizlerken diğer taraftan kanlar akmaya devam ediyordu tabi. hani sakin, kendi halinde bir çocuktu da, çok fazla aşırılığı olmayan, hayta diyemeyeceğimiz bir arkadaş. ha şunu söyleyebilirim, dayakla terbiye olur arkadaş ben bunu gördüm, yaşadım. dayak korkusuna o yaşta herkesi sindirip muma çevirmek az çok mümkün, bundan emin olabilir herkes. korunacak hiç bir dalı olmayan çocuklara vurmak, çocuklukları süresince onları sindirir, emin olun.
şimdi bakıyorum, hepimiz biraz siniğiz, apolitiğiz, hatta eziğiz biraz da. bu öğretmenlerin birçoğu facebook'da arkadaşım ve 23 nisanlarda çocuk bayramları kutluyorlar, gelecek nesillere güvendiklerini ve umutlarının onlar olduğunu söylüyorlar. utanmıyorlar da bunu yazarken, oysa bir çok 23 nisan gösteri hazırlığında sağı solu karıştırdı diye ağzını burnunu kırdıkları öğrencilerinden oluşuyor bu gelecek nesil. unutulamayanlardan olan öğretmenlerdir. ben unutmayı isterdim.

devamını okuyayım »
24.04.2014 13:36