chak 666

  • 475
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu

evinden uzakta okuyan öğrencilere ucuz diyebileceğim bir fiyata yatacak yer veren devlet kurumu.

pekde hoş olmayan şartlarda kalırısınız burada. öncelikle oda arkadaşlarınıza bağlı yaşamak zorundasınız. istediğinizde uyuyamazsınız. üst katta veya yan odalarda hayvanlar olabilir. sizin sınavınız onların umurunda olmaz genellikle.

istediğiniz zaman sıcak su bulamayabilirsiniz. belirli saatlerde sıcak su verilir, tabi bir arıza yoksa(ama hep bir arıza çıkar). siz banyodayken su bir anda buz gibi soğuk olur. sonra da kaynar su başınızdan aşağıya boşalır.

yemekler de pek iç açıcı değildir. kızlarla erkeklerin karışık olduğu bir kampuste kalıyorsanız şanslısınız demektir. ama sadece erkeklere mahsus bir mekansa askeriye cennet gibidir. dört beş çeşit yemek çıkar ki bu rakam aslında baya iyidir. yurtların neredeyse hepsinde çorba anlayışı aynıdır. bir süre beklediğinizde zeytin yağıyla suyun ayrıldığını görebilirsiniz.

her gece imza atmak zorundasınızdır. bazı yurtlarda bu formalite den öteye geçmez, bazılarında ise baya ciddiye alınır. yurtta olmayacağınız bir gece için izin almak zorundasınız. daha sonra bu izinler ailenize bir mektup ile bildirilir. onların gözünde hiç kimse reşit değildir. bir gece izinsiz imza atmazsanır tutanak tutatlar.

odanızdan ayrılırken yatağınızı düzeltmeniz gerekir. eğer dağınık kalırsa tutanağı yersiniz. bir cumartesi günü* öğle saatleri yatağımda kıvrıla kıvrıla şekerleme yaparken ereksiyon olduğumu fark ederim. kendi kendime "lem bir işeyimde rahat rahat takılayım" diyerek tuvalete giderim. geri geldiğimde odamda blok müdürü ve bir hademeyle karşılaşırım. "yatağının dağınık olduğu için tutanak tutacağız" derler. canınız sağolsun diyerek şekerleme olayıma geri dönerim. bunun gibi bir çok saçma sapan olay başınıza gelebilir.

bir tane daha; sene sonu gelmiştir ve çıkışımı almak için blok müdürünün odasına giderim. odamı kontrol etmesi için bir hademeyi görevlendirir. hademe perdede ufak bir sigara deliği farkeder. oda arkadaşlarım sıgara içmez bende içmem. odada sıgara içilmesine de izin vermeyiz. büyük ihtimalle önceki senelerden kalma ufacık bir sigara deliği için perdenin parasını isterler. toplam 20 milyon para alırlar kapkara bir tül için. "parasını verdik bari perdeyi bize verin" deriz. niyetlerinin seneye gelecek öğrencilerden de para almak olduğu ortadadır. bir arkadaşım "sizmisiniz vermeyen" diyerek perdeyi ortadan ikiye yırtar. hak yerini bulur!

çok anım olmuştur yurtkurda. "üniversite bu çocuğu değiştirdi" derler benim için. üniversite değildir bunu yapan. aklınız varsa evinizde okuyun. bok işiniz var başka şehirde.

devamını okuyayım »
02.12.2005 16:47