chihirovekohaku

  • 196
  • 5
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

ekşi itiraf

çocukken, yeni yıla girdiğimizde bir daha hiçbir şeyin eski yıldaki gibi olmayacağını düşünüyordum. mesela yakın zamanda babam bana kızmışsa, yeni yıldan itibaren böyle bir şey olmayacaktı, çünkü yepyeni bir yıla giriyorduk ve her şey yenileniyordu. yılın ilk günü evin içinde ordan oraya koşturduğum zamanları hatırlıyorum; '' yepyeni bir yıl, her şeye yeniden başladık!'' diye. hayalperesttim yani. aradan birkaç gün geçip de babam bana tekrar kızınca çok üzülüyor ve şaşırıyordum. çünkü artık babamın kızmaması gerekiyordu?! nasıl böyle bir şey olabilmişti?! hani yenilenmiştik?! yaşadığım o çocuksu hüznü tarif etmem mümkün değil.

artık yeni gelen yıla umut bağlamıyorum ama güzel şeyler ufukta kendi geleceğim için, onlara seviniyorum. 2017'nin ilk haftası lisanstan mezun oluyorum mesela. garanti 1 yıl yüksek lisansa başlamayacağım. tüm başvuruları 2018'de yapacağım. hem biraz kendime yönelmek hem de dinlenmek istiyorum. zaten şu halde bile yetişmem gereken çok şey var ama zorunluluklarım azalmış olacak, bu harika bir şey.

sonuçta güzel bir yıl diliyorum yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen; huzur ve sağlık diliyorum... başarı, aşk, mutluluk diliyorum herkes için.

bu da sizlere yeni yıl armağanım olsun

devamını okuyayım »
30.12.2016 22:59