cohesionless

  • 5822
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

banyo yaparken kova doldurma aralarında titremek

çocukluğunu yalıda geçirmeyen belli bir yaşı devirmiş bizlerin çocukluk banyoları kova ile olurdu. kovayla banyo yapmak sanat. öyle her çocuk beceremez. zaten o yüzden tek başına banyo yapma yaşı eskiye nazaran çok düşük şimdilerde. "uyuşturucu kullanmaya başlama yaşı da düştü" diyeceğim ama işim olmaz şu güzel ortamda sosyal mesajla. neyse. diyeceğim o ki kovayla banyo yapardık biz arkadaş.

bu kova dediğin meret de hakiki bir meret hani. dört beş tas aldın mı su bitmesin diye oyalanmaya, tasları yarım yarım doldurmaya başlarsın. (iyi dinleyin gençler) sabunlanmayı falan uzatırsın. niye mi? şundan: o su biterse kovayı doldurana kadar ve istenilen sıcaklıkta suyu ayaralayana kadar geçen sürede donarsın da ondan. lanet edersin o banyo sistemine. halbuki banyo sırasında ortalarda yer alsan başına gelmez bu. çünkü banyo sobası en heybetli haliyle gürül gürül yanar o zaman. ama sen ne yaptın? banyoyu sevmediğin için sürekli erteledin. al işte! donarsın o zaman böyle o kova doldurma aralarında.

ama hayat tecrübedir be arkadaşlar. karşılaştığımız zorlukları çözmezsek nerede kalır bizim insanlığımız. aklımızı kullanmamız lazım, öyle değil mi? kullanan kullandı zaten. kendimden biliyorum ben. tufan'a sordum o da aynısını yaparmış. aynen şöyle:

ilk kova soyunmadan hazırlanır. sonra bir hışımla soyunulur ve tabure ıslatılır. (bkz: banyo taburesine oturmadan once sicak su dokmek) ve hiç vakit kaybetmeden ilk tas kafadan aşağı boşaltılır. bu, kısa süreli bir şok yaratabilir ama lazımdır. birkaç tastan sonra sıcak su açılır ve belirlenen aralıklarla soğuk su kovasından banyo kovasına tasla su alınır. oran daha önceki tecrübelerden zaten biliniyordur. böylelikle kovadaki su hiç bitmez ve sürekli istenilen sıcaklıkta olur. artık eziyet olan banyo zevke dönüşmüştür. bitiresi gelmez insanın. ama sıkılır işte bir süre sonra. her gün kuru fasulye mi yenir. (olmadı sanırım bu burda) vakit banyoyu sonlandırma vaktidir. artık sıcak su kapatılır ve kovadaki su son kova su olarak kalır. ardından da hoooop: banyonun sonunda kovadaki tum suyu boca etmek.

buyur işte hiç üşümeden banyo yaptın.

(şu pastırma sıcaklarında da nereden aklıma geldiyse bu.)

devamını okuyayım »
23.07.2007 22:54