dealexandro

  • 267
  • 20
  • 4
  • 0
  • geçen hafta

rıza kayaalp

ekşici muhalif piçlerin yenildiği an başlığına uğradığı dünyaca ünlü yiğit pehlivan.

bu muhalif piçlerin derdi sporcunun siyasete bulaşması felan değil. dert kendi taraflarında olmayarak siyasete bulaşması. geziye destek çıksa 2 kemalizm cümlesi kursa baş tacı idi kendisi o kesim tarafından. ha böyle olsa ben madalya almasına sevinirdim. dünya da düşmanı en çok olan ülkelerden biriyiz ve bu adam bayragimizi 15 civarı defa göndere cektirmiş. en büyük sportif başarısı kolu tam agrimadan 31 cekmeyi tamamlamak olan itler adama balon diyor. ülkede ki muhalifin durumu bu.

bu adam kendinden ağır sporcuları yendi. kendisi tam ağır siklet olmamasına rağmen çalışarak cabalayarak bunları başardı. lopez olmasa belki kimsenin yanına dahi yanasması imkansız sayıda madalyası olacaktı ama su an bile tarihin en iyilerinden biri. lopez denen herif 130 kg olmasi lazim yanlış hatırlamıyorsam ki bu adamla güreş tutmak hele ondan gözle görülür şekilde ufak olarak güreşmek çok muazzam olay. rakibini 2 defa yendi ki keşke bunlardan birisi olimpiyat finalinde olsa idi ama rabbimin izniyle olimpiyat altını da olacak inşaallah.

olimpiyat demişken son olimpiyat şampiyonasında mijain lopez nunez kendisini yendi diye adamın başlığında sevinen sözde ülkeyi seven kemalistleri görün. işte bunlar muhalif tipler.

(bkz: mijain lopez nunez)

devamını okuyayım »