deathlycrimson

  • 344
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

ekşi itiraf

lise yıllığımıza arkadaşlarımla yaşadığımız sigara maceralarını yazmak istiyorduk ama yazıların hocalar tarafından denetleneceğini bildiğimiz için ve henüz hiç yakalanmamışken bunu yıllıkla itiraf edip başımız belaya girmesin istediğimiz için ne yapacağımızı kara kara düşünmüştük. sonra ise sigara içtiğimizi yazmak için süper bir yöntem bulmuştuk; how i met your mother'daki sandviç yemek terimini kullanmak!

diziyi izleyenler bilir, ted çocuklarına esrar içtiklerini söylememek için o sahnelerde sandviç yediklerini söyler. işte biz de esrar yerine sigara için bu terimi kullanalım demiştik, tuvaletlerde gizli gizli içtiğimiz sigaraları, okuldan kaçıp içtiğimiz sigaraları (ara-sıra sigara içen tiplerdik) falan hep gizli gizli yediğimiz sandviçler, okuldan sırf sandviç yemek için kaçmalarımız olarak yazmıştık.

insanlar oturup bizim sayfalara bakma zahmetinde bulunmuşlarsa "bunlar neden sandviç yemeye gittiklerini yıllığa yazmış?" diye düşünüp durmuşlardır.

annem de bana sormuştu "kızım her şeyi anladım da okuldan kaçıp sandviç yemeye gitmek çok saçma." demişti, gülmekle yetinmiştim. sizin o sandviç diye bildiğiniz şeyler sigaralardı.

bunu faaliyeti gerçekleştirdiğimiz arkadaşlarımız hariç kimse bilmiyordu. neden itiraf ettim ben de bilmiyorum, eğer lise zamanında çaktırmadan içtiğiniz sigaralardan bahsetmek istiyorsanız sandviç yedik dersiniz artık.

devamını okuyayım »
25.10.2014 15:42